FAŠÁCI SLAVÍ 50 LET!

A JEDOU TURNÉ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6374-2

Kapela Fešáci slaví letos 50 let své úspěšné hudební dráhy. Jedno z připomenutí výročí se uskuteční 23. listopadu v Praze, kde zástupci vydavatelství Supraphon předají Fešákům Jubilejní platinovou desku. Velké oslavy proběhnou i v dalších městech. Na Fešáky se mohou během listopadu a prosince těšit na Stochově, v Plzni, Teplicích, Děčíně, České Lípě, Českých Budějovicích či v Ústí nad Labem.

Na kulatiny skupiny Fešáci mohou Pražané vyrazit 23. listopadu do Velkého sálu Lucerny. „Jubileum budeme slavit vždycky společně s některým ze svých bývalých členů. Vystoupí například zpěvačky Emílie Michnová, Hana Mladá, Erika Horká, každá byla u kapely zhruba osm let,“ uvedl kytarista a zpěvák kapely Antonín Kny. Nebude chybět ani spousta zajímavých hostů a gratulantů. Hrát se budou pochopitelně nejznámější písně z celé kariéry. „Nesoustředíme se na žádné konkrétní období, na žádného konkrétního tvůrce, kteří se u nás vystřídali. Zazní prostě to nejlepší, co jsme kdy hráli, během jednoho koncertu. Samozřejmě, že vzpomeneme Michala Tučného, Jindřicha Šťáhlavského, Pavla Bünera a Jana Turka,“,“ doplňuje Antonín Kny.
Pro věrné fanoušky vydali Fešáci u Supraphonu speciální trojalbum, jež na narozeninovém turné postupně křtí. Jedná se o dvě výběrová CD s písničkami z let 1967 až 2017 a ta doplnilo ještě novinkové album s několika staršími hity nahranými v novém kabátě. Mezi nimi je i countryově upravená píseň Pohoda od skupiny Kabát, jež zazní i na koncertech.

PODZIMNÍ ČÁST TURNÉ FEŠÁCI 50 LET

15.11. Stochov – DK
23.11. Praha – Lucerna
26.11. Plzeň – Měšťanská beseda
01.12. Jablonec n. Nisou – divadlo
04.12. Litoměřice – DK
05.12. Teplice – divadlo
07.12. Děčín – divadlo
14.12. Česká Lípa – divadlo
18.12. České Budějovice – DK Metropol
19.12. Ústí nad Labem – DK

Připojené video