KAREL ŠTĚDRÝ

ZEMŘEL

Ve věku 80 let zemřel 7. 11. 2017 populární zpěvák, herec a moderátor Karel Štědrý. Dlouhá léta byl spojený s divadlem Semafor a proslavil se duetem Mám malý stan, který nazpíval s Waldemarem Matuškou. Působil i jako herec a po roce 1989 úspěšně podnikal.
Karel Štědrý se narodil v roce 1937 v Praze, na přání matky se stal inženýrem v oboru železničního stavitelství, ale své profesi se nikdy nevěnoval. Od mládí amatérsky zpíval. V roce 1958 se potkal s Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem a o rok později spolu s nimi založil legendární divadlo Semafor.

Působil zde jako zpívající herec, účinkoval například v představeních Člověk z půdy nebo Taková ztráta krve. Proslavil se však, coby zpěvák, a to především ve formě duetů jako Milenci v texaskách s Josefem Zímou či Potkal potkan potkana s Jiřím Suchým.
Karla Štědrého si kromě Semaforu můžou diváci pamatovat také z drobných rolí ve filmech Noc na Karlštejně nebo Trhák. V televizi v 80. letech moderoval oblíbený pořad Diskotéka pro starší a pokročilé.

Diskografie Karla Štědrého na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…karel-stedry