DIVOKEJ BILL

KLIP JARO

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6375-2

Po pecce Kořala se úvalská parta Divokej Bill hlásí o slovo s dalším singlem z letošní albové novinky Tsunami. Volba padla – berete-li to podle názvu možná trochu paradoxně – na píseň Jaro. Niméně text songu i malebný videoklip, který k písni vznikl pod taktovkou filmové společnosti Popojedem, dokazují, že se do období podzimních plískanic hodí víc než dobře. Rozhánět šedá mračna budou Billové ale i svou energickou koncertní show, které se po českých městech dočkají také na Slovensku, kam kapela zavítá v listopadu a prosinci.

„Tuhle pecku jsme vybrali, protože krásně koresponduje s tím, že je podzim. Vznikla přesně před rokem právě v tomto čase, kdy na člověka padá takovej ten smutek, že jaro a léto uteklo jako voda, dny se krátí a všechno se chystá na zimu. Říkali jsme si, že by to mohla být ona a že se to tak pěkně potkává. Snad se nám povedlo propašovat do ní i pozitivní poselství, že to všichni v pohodě přežijeme a pak nastoupíme zase v plný síle. Zima je samozřejmě taky super, ale jaro je prostě lepší,“ vysvětluje frontman kapely Vašek Bláha, proč padla volba právě na Jaro.

Samotný klip, který pro Divokýho Billa režíroval Jan Chramosta z Popojedem, se natáčel během slunné říjnové neděle na dvoře před zkušebnou kapely v Úvalech a „domácká“ atmosféra z něj doslova sálá.

„Když přišel námět od lidí z Popojedem, který se odehrával na uzavřeném dvoře, bylo hned jasné, kde se bude natáčet. Máme tam svoje zázemí i hromadu věcí co se dala použít. Veliká výhoda byla, že si do klipu přišlo zahrát hromada kamarádů, kteří to měli kousek. Měli jsme i štěstí na počasí a chytli asi poslední krásnej víkend v roce,“ dodává k tomu Bláha.

Štěstí na počasí měl Divokej Bill (alespoň ve většině případů) i během celorepublikového Lobkowicz Tour 2017, v jehož rámci představil album Tsunami během května až září v celkem třiadvaceti městech ČR.

„Kdyby jsme to měli říci jedním slovem, byla to BOMBA!!! Turné se opravdu moc povedlo. Za ta léta už si vše krásně sedlo a vše šlo jak na drátkách. Celá parta, kapela, technické zabezpečení, zvuk, světla, a další věci kolem, fungovaly fantasticky. Lidí se přišlo pobavit hromady a ohlasy byly bezvadný. Ohromě nás to povzbudilo a jsme za to moc rádi. Moc všem děkujeme!,“ ohlíží se Billové zpět za povedenou šňůrou.

Tu si osmičlenná parta z Úval, která v příštím roce oslaví už dvacet let existence, nyní prodlouží u našich východních sousedů, kde odehraje celkem šest koncertů (jejich přesný výčet najdete níže nebo zde: www.divokejbill.cz).

„Moc se těšíme. Je to pro nás vždycky takové zpestření, jet si zahrát někam dál. Na Slovensko jezdíme už hezkých pár let a vždycky je to o kousek lepší. Tu cestičku si je tam prostě potřeba vyšlapat, jako před léty tady. Přesto že je to za humny, publikum a vlastně všechno je tam malinko jiné a to nás inspiruje a baví,“ neskrývají Billové nadšení z dalších koncertů.

Divokej Bill – Tsunami Tour 2017 SK

09. 11. Trenčín – Piano
10. 11. Košice – Colloseum
11. 11. Vrútky – RC Mlyn
17. 11. Žilina – Smer Music Bar
18. 11. Zemianske Kostoľany – Club La Striga
01. 12. Bratislava – Majestic Music Club

Připojené video