JAROSLAVA ADAMOVÁ NEDOSTIŽNOU INTERPRETKOU

ROMÁNU VEJCE A JÁ

Koupit album
Katalogové číslo: 55304-2

Humorná vyprávění o manželství na slepičí farmě v zapadlém koutě amerického venkova spolehlivě baví už několik generací čtenářů (a hlavně čtenářek), neboť hlavní hrdinka je vzdělaná mladá městská žena, která se po svatbě ocitne znenadání na samotě. Autobiografická díla Betty MacDonaldové oslovují originálním humorem, nadsázkou, nadhledem nad dějovými situacemi, a zároveň hlubokým vhledem do ženské duše. S tím vším souzní také skvělá interpretace Jaroslavy Adamové.

Nahrávka románu Vejce a já s nedostižně sarkastickou Jaroslavou Adamovou byla nahrána v roce 1991 a od roku 2007 vychází na značce Popron Music. Mezi audioknihami se již stala nadčasovým bestsellerem. Nyní vychází v dalším technicky modernějším zvukovém formátu, jakým je CD-mp3.

Jaroslava Adamová, od jejíhož úmrtí letos uplynulo pět let, během svého života ztvárnila mnoho divadelních, filmových a televizních rolí, často přitom hrála výrazné osudové postavy. Její herecký rejstřík sahal od vypjatě dramatických a tragických postav přes vytříbené umění konverzační dramatiky až ke komediálnímu herectví s darem groteskního nadhledu a ironie. Její hereckou dráhu ovlivnila celá řada významných osobností, jako byli Jiří Frejka, Alfréd Radok, Jan Werich či Ota Ornest. Svoje umění propůjčila plejádě slavných divadelních postav, jako například Dürrenmattově Kláře Zachanassjanové, Ibsenově Heddě Gablerové, Tolstého Anně Kareninové či ženě v proslulém Cocteauově Lidském hlase, který také s velkým úspěchem v roce 1973 nahrála na gramofonové desky Supraphonu. Audiokniha Vejce a já Betty MacDonaldové v podání Jaroslavy Adamové poprvé vyšla v roce 1991 na značce Popron Music. Na dlouhou dobu se zařadila mezi nejprodávanější nahrávky mluveného slova a podle statutu IFPI-ČR dosáhla i ocenění jakým je multiplatinová des­ka.