DASHA VYBRALA DRUHÝ SINGL Z NOVINKY KONEČNĚ

JE JÍM SKLADBA VIP

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6366-2

Po prvním singlu „Věřím hvězdám" nabízí Dasha druhou ochutnávku z nové desky s příznačným názvem „Konečně“, kterou před třemi měsíci ukončila dlouholetý půst mezi albovými počiny. Volba padla na skladbu „VIP“ z tvůrčí dílny autorské dvojice Jany Infeldové a Jana Vávry ze skupiny Jananas. Píseň posluchače zaujme chytlavou melodií s neosoulovým nádechem a také originálním láskyplným textem, jenž se skvěle hodí pro blížící se svátek všech zamilovaných, který se slaví 14. února na svatého Valentýna.

Dasha k písničce „VIP“ poznamenala: „Skupinu Jananas již nějaký čas znám, i když bohužel v rádiích moc často slyšet není. Pouštím si v autě jejich poslední CD, které mi spolehlivě dělá dobrou náladu. Líbí se mi, jaký mají smysl pro nadsázku. Když jsem pro svoje album hledala nějaké nové autory, dostala jsem tip právě na Janu Infeldovou a Jana Vávru z Jananas. Byla jsem zvědavá, jak si poradí s písničkou pro mě. Vycítili, co mi může slušet. Potvrdilo se, že je výhoda, když jsou textaři i muzikanti. Chápou frázování a napíší text, který se dobře zpívá. Písnička „VIP“ je toho jasným důkazem.“

Pro singlové vydání je pak nahrávka speciálně upravena producentem Viliamem Bérešem (Toxique, Lanugo, Lenka Dusilová a Baromantika), a to s přihlédnutím k současnému zvuku rádií.

Album „Konečně" vzniklo pod vedením producenta Davida Solaře, kterému se podařilo společně s Dashou sestavit repertoár, jenž jí umožňuje ukázat hlasové možnosti, a přitom znít současně. Výrazným charakterem alba je skvělý zvuk, který je výsledkem velkorysého způsobu nahrávání. Zásadní prostor dostaly nejen „živé“ nástroje, ale i studiová práce všech participujících. Mezi hudebníky nechybí například David Solař (klavír a programování), Tomáš Brožek a Ondřej Sluka (bicí), Martin Lehký (basa), Peter Binder (kytary), Camilo Caller (perkuse), Epoque Quartet, dechová sekce a další. Jednotlivé finální mixy potom provedli Petr Kaláb, Steve Walsh, Daniel Hádl a Dušan Lipert.

DASHA VE STRUČNOSTI: Dasha patří mezi naše nejobsazovanější muzikálové zpěvačky a herečky. Je držitelkou ceny Thálie za rok 2010 a vystupuje jako sólistka Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Podílí se na mnoha úspěšných hudebních projektech, často spolupracuje s Karlem Gottem. Účinkovala také v řadě televizních pořadů např. TýTý, Královny popu v opeře, Robin Hood aneb Cesta ke slávě, To byl náš hit, StarDance – když hvězdy tančí. V roce 1997, ve svých šestnácti letech, vydala své první album Do peřin. Od roku 2011 vysílá společně se zpěvákem Janem Smigmatorem hudební pořad Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu. Na podzim roku 2017 vydala u Supraphonu album Konečně, které ihned po vydání stanulo na šestém místě české prodejní hitparády a od té doby se pravidelně umisťuje v TOP 50 tohoto žebříčku, sestavovaného českou národní skupinou mezinárodní federace hudebního průmyslu – IFPI ČR.

Připojené video