RADŮZA S PLATINOVÝM ALBEM

NOMINOVÁNA NA CENU ANDĚL

Koupit album
Katalogové číslo: RR09

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza vrátila na koncertní pódia a také vydala své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. To se setkalo s velkým zájmem posluchačů i hudebních recenzentů, kteří o něm psali jen v superlativech. V právě vyhlášených nominacích České hudební akademie na ceny Anděl za nejlepší hudební počiny uplynulého roku se album Studna v poušti objevuje v kategorii Sólová interpretka. Radůza je nominována spolu s Annou K a Debbi. Kdo Anděla nakonec získá, bude oznámeno 20. března ve Foru Karlín. Prodejní úspěch vánočního alba se zpečetí platinovou deskou, kterou Radůza převezme na koncertě již 15. března v Malostranské besedě v Praze.

Album Studna v poušti vydala Radůza na svém vlastním labelu Radůza Records a do exkluzivní distribuce je svěřila Supraphonu. Nahrávka vyšla v září 2017 nejen na CD, ale i v digitálních formátech mp3 a FLAC. Radůza její úspěch okomentovala: „Nepřemýšlela jsem nad tím, jak moc bude deska komerčně úspěšná. Prožívala jsem v životě nehezké období, a proto jsem se chtěla obklopit něčím příjemným. A vzpomínky na Vánoce, na dětství se ze mě vysypaly zcela spontánně.“

Album Studna v poušti je nyní nominované na cenu Akademie populární hudby Anděl, kterou Radůza již v minulosti získala. Bylo to za album vydané v roce 2003 s názvem Při mně stůj, kdy uspěla v kategoriích Zpěvačka, Objev roku a Nejlepší folkový interpret. V roce 2010 bylo její album Miluju vás nominováno v kategorii Folk & Country.

Na koncerty Radůzy s kapelou se v současné době mohou těšit její příznivci v Kladně, Mladé Boleslavi, Hlinsku, Liberci, Karlových Varech, ale také například v Českém Krumlově, Táboře či několikrát za sebou v Praze. Radůza zároveň pracuje na novém albu, které by chtěla vydat ve druhé polovině letošního roku.

RADŮZA & KAPELA/ koncerty v únoru a v březnu
04.02. Kladno, Městské divadlo
05.02. Mladá Boleslav, Škoda muzeum
07.02. Hlinsko, Multifunkční centrum
08.02. Praha, Kulturní dům Krakov
13.02. Říčany, Kulturní centrum Labuť
20.02. Žatec, Městské divadlo
21.02. Liberec, Sál Lidových sadů
06.03. Karlovy Vary, Městské divadlo
07.03. Hradec Králové, Bio Central
08.03. Nový Bor, Městské divadlo
14.03. Praha, Malostranská beseda
15.03. Praha, Malostranská beseda
20.03. Žďár nad Sázavou, Městské divadlo
21.03. Český Krumlov, Městské divadlo
22.03. Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Oficiální stránky: www.raduza.cz
Multilink k albu Studna v poušti: https://supraphon.lnk.to/…tudnaVPousti

Připojené video