NA DOSLECH - ÚNOR 2018

NEWSLETTER O NOVINKÁCH

Přečtěte si aktuální číslo našeho magazínu NA DOSLECH a poznejte více z nové produkce vydavatelství Supraphon. Novinky, rozhovory i reportáže pěkně pohromadě právě zde!

Na titulní straně je jubilující hudební skladatel Jiří Zmožek s Hanou Zagorovou, která mu popřála všechno nejlepší k pětasedmdesátinám a vzpomněla několik nejznámějších písní, které pro ni napsal. Jiří Zmožek poskytl po několika letech první rozhovor a tak nás těší, že je to právě pro náš magazín NA DOSLECH.

Dále píšeme o nové kapele Tugriki, která je složená ze samých výjimečných osobností české a slovenské hudební scény. V letošním prvním čísle NA DOSLECH na vás také čekají informace k právě vydaným výběrovým albům: Beat (Al) Boom 1968 – 1970, Keltské balady a ke speciálnímu albu 1968 – 50 hitů roku naděje a zrady.

NA DOSLECH se zmiňuje i o novém singlu VIP z alba Konečně zpěvačky Dashy. Jde o song s chytlavou melodií s neo-soulovým nádechem od autorské dvojice Jany Infeldové a Jana Vávry ze skupiny Jananas. Uprostřed časopisu naleznete reportáž o předávání Zlaté desky Supraphonu členům kapely Škwor. Svojí otevřeností si vás získá vynikající hobojista Vilém Veverka, který představuje novinku mezinárodního souboru Ensemble Berlin Prag. Další rozhovor z oblasti klasické hudby je s obdivuhodným Lukášem Vasilkem – sbormistrem Martinů Voice a Pražského filharmonické­ho sboru.

V neposlední řadě naleznete článek plný informací o novinkách kolem úspěšného Pavel Haas Quartet. Mnoho zajímavostí uvádíme i k aktuálnímu albu Czech Ensemble Baroque, které před pár dny pokřtil basbarytonista Adam Plachetka. A nakonec: speciální pojednání o úspěšném muzikálu Jihočeského divadla Kronikáři, který nyní vyšel na CD i v digitálních formátech. Tento soundtrack je v exkluzivní distribuci Supraphonu.

To všechno a ještě mnohem více je vám teď doslova NA DOSLECH!

OBSAH:

JIŘÍ ZMOŽEK 75 – Zlatá kolekce jako dárek k narozeninám
TUGRIKI – česko- slovenský debut roku
BEAT (AL) BOOM – pokračování encyklopedie čs. bigbeatu
1968 – 50 hitů roku naděje a zrady
ONDŘEJ G. BRZOBOHATÝ – pozvánka na koncert s křtem alba
DASHA – singl ke sv. Valentýnovi
KELTSKÉ BALADY – pro relaxaci a odpočinek
DÁMA, KTERÁ MĚLA RÁDA ČISTÉ ZÁCHODKY – audiokniha
ŠKWOR – Zlatá deska Supraphonu
VILÉM VEVERKA – CD debut Ensemble Berlin Prag
PAVEL HAAS QUARTET – co nového chystá…
CZECH ENSEMBLE BAROQUE – znovu objevuje F. X. Richtera
MARTINŮ VOICES – rozhovor se sbormistrem Lukášem Vasilkem
KRONIKÁŘI – muzikál Jihočeského divadla na CD

NA DOSLECH – AKTUÁLNÍ ČÍSLO – stahujte zde:
http://www.supraphon.cz/…en-unor-2018?…

NA DOSLECH – ARCHIV – naleznete zde:
http://www.supraphon.cz/…y/na-doslech