HONZA KŘÍŽEK

NOVÝ VIDEOKLIP

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6398-2

Honza Křížek, který je v anketě Žebřík jedním z kandidátů na Objev roku, připomíná v těchto dnech svou loňskou sólovou prvotinu novým, v pořadí již druhým klipem. Po na podzim zveřejněném videu ke skladbě Tsunami, tentokrát došlo na našláplou pecku Runway, o jejíž klipovou podobu se postaral Mejla Basel. Podívejte se zde: http://y2u.be/u5l060HgcYc Obě písně určitě zazní naživo na křtu alba 12. 3. v pražském Paláci Akropolis, kam si Honza odskočí ze společného turné s Michalem Hrůzou, a kde zároveň představí svou novou doprovodnou kapelu.

„Střídání rolí mě baví a je pro mě zcela přirozené. Protože jsem celé mé sólové album ve studiu natočil sám, rozhodl jsem se ztvárnit i všechny postavy kapely ve videoklipu a především celou tu muzikantskou pózu trochu zparodovat,“ poodhaluje Honza Křížek koncept nového klipu, v němž ho můžete vidět hned ve čtyřech různých podobách a rolích.

Ty mu pomohli dotáhnout k dokonalosti stylistka Kateřina Tišnovská, která se podílela už na klipu Tsunami, produkční Martina Knapovská, pomocní režiséři Adéla Rezková a Pavel Hüttl a samozřejmě také Honzův dlouholetý kamarád, režisér Mejla Basel, který společně s Křížkem vymyslel i celý koncept klipu.

Kromě nového videa se Honza chystá být aktivní také koncertně se svou novou doprovodnou kapelou. „Na bicí tluče Michal ‚Kolouch‘ Daněk”, baskytaru s námi dává Ondra Hauser a kytaru jsme svěřili do rukou zkušeného Davida Pavlíka,“ představuje Honza své nové spoluhráče, s nimiž se představí coby host na jarním turné Michala Hrůzy Sám se sebou a samozřejmě také na křtu svého eponymního debutu v Paláci Akropolis.

Tam budou ke slyšení jak všechny skladby z loňského alba včetně coververze kultovní skladby Slunečný hrob, kterou si s Honzou a jeho kapelou střihne coby speciální host Michal Pavlíček, tak rovněž několik skladeb z repertoáru Walk Choc Ice a Blue Effect.

„Přijďte si s námi všichni užít spoustu hudby a pozitivní energie, kterou hodláme zaplavit každičký prostor klubu!,“ láká Křížek na křest, u nějž bude kromě Michala Pavlíčka asistovat také Pavel Anděl. Další info a předprodej vstupenek najdete na webu Paláce Akropolis.

Jarní koncerty Honzy Křížka

02. 03., Pardubice (s Michalem Hrůzou)
03. 03., Karlovy Vary (s Michalem Hrůzou)
10. 03., Klatovy (s Michalem Hrůzou)
12. 03., Praha – Palác Akropolis (křest alba)
23. 03., Ostrava (s Michalem Hrůzou)
24. 03., Frýdek-Místek (s Michalem Hrůzou)
07. 04., Pelhřimov (s Michalem Hrůzou)
11. 04., Praha (s Michalem Hrůzou)
13. 04., Zlín (s Michalem Hrůzou)
14. 04., Olomouc (s Michalem Hrůzou)

Připojené video