VINYL S NOVOSVĚTSKOU

V LIMITOVANÉ EDICI

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4218-1

Supraphon nachystal dárek pro všechny opravdové audiogurmány! Zaplesají nad legendární Neumannovou „Novosvětskou“ s Českou filharmonií z roku 1972, která nyní vychází na vinylové desce v číslované limitované edici (180 g virgin vinyl / dmm cutting) a zároveň obsahuje i voucher pro Hi-Res download.

Dvakrát za dobu svého působení v pozici šéfdirigenta České filharmonie (1968–1990) se Václav Neumann zhostil významného a krásného úkolu – pořízení studiové nahrávky jedné z nejslavnějších a nejkrásnějších symfonií všech dob, Dvořákovy Symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa“. První z nich vznikla na počátku roku 1972; orchestr byl po Ančerlově éře technicky brilantní, ale dychtil i po hluboké citovosti a romantickém rozletu, který mu nový charismatický šéfdirigent dopřál. Neopakovatelné kouzlo tohoto snímku dotváří i analogový zápis, jehož technologie byla v té době na vrcholu, mistrně zvládnutá nahrávacím týmem ve Dvořákově síni Rudolfina.

Vydavatelství Supraphon se vrací k této legendární nahrávce, aby jí s detailní péčí „vrátilo“ podobu vinylové desky s využitím současné moderní technologie řezání (DMM, Pauler Acoustics) a lisování (Schallplatten­fabrik Pallas). Milovníci klasické hudby se zaradují: po koupi vinylové desky objeví voucher pro možnost volného stažení nahrávky v Hi-Res rozlišení (24 bit / 192 kHz); otevře se jim tak prostor volby mezi rituálním poslechem nahrávky s vroucím zvukem vinylové desky a analytickým vychutnáním všech detailů v digitálním přepisu snímku z pásu v nejvyšší kvalitě.

Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…eho-sveta/lp