NA DOSLECH - BŘEZEN

NEWSLETTER O NOVINKÁCH

Přečtěte si aktuální číslo našeho magazínu NA DOSLECH a poznejte více z nové produkce vydavatelství Supraphon. Novinky, rozhovory i reportáže pěkně pohromadě právě zde!

Na titulní straně je jubilující Dalibor Janda, který letos slaví pětašedesátiny i pětatřicetiny. Pětatřicet let uběhne v květnu od vydání jeho prvního singlu Jahodový koktejl. A nejen k těmto příležitostem vychází u Supraphonu 2CD Velký flám aneb Zlatá deska. Jde o výběr největších hitů v originálních nahrávkách. V aktuálním čísle našeho newsletteru píšeme o novince herečky a zpěvačky Barbory Polákové ZE.MĚ, kterou nachystala v osvědčené produkci Jana P. Muchowa. Opět potěší svébytnou poetikou svých ryzích songů. Album vychází v době, kdy Barbora Poláková vyjíždí na koncertní turné. V březnovém NA DOSLECH na vás rovněž čekají informace k právě vydaným žánrovým výběrovým albům: Semafor – léta 1989 – 2015; České muzikály a také Country Gold 60. & 70. let.

NA DOSLECH se zmiňuje i o nedožitých osmdesátinách skladatele Petra Skoumala. Vychází album Zakázané koncerty Skoumala a Vodňanského, které překvapí i svojí nadčasovostí právě v době, kdy se někteří posluchači k protestsongům zase vracejí. Svojí originalitou si vás získá i vynikající nová slovensko-česká kapela Tugriki. Můžete se těšit na její eponymní album.

Z oblasti mluveného slova v březnu nachystal Supraphon hned dvě novinky. Pro děti je to titul Ať žije Mánička, jež zachycuje archivní i nové nahrávky Divadla Spejbla a Hurvínka s tématem nejlepší kamarádky veselého Hurvínka. Mimo jiné jde i o vzpomínku na nezapomenutelnou Helenu Štáchovou, která nás přesně před rokem opustila. Pro dospělé posluchače je připravený nečekaný audio revival populárního humorného díla Miroslava Skály Svatební cesta do Jiljí. Podle této novely kdysi vznikl televizní film s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem; nyní je to audiokniha s Táňou Vilhelmovou a Vojtěchem Dykem.

V neposlední řadě naleznou milovníci klasické hudby článek plný informací o nové, komorní nahrávce Písně o zemi Gustava Mahlera s Dagmar Peckovou, Richardem Samkem a Schoenberg Chamber Orchestra řízeným Petrem Altrichterem.

To všechno a ještě mnohem více je vám teď doslova NA DOSLECH!

OBSAH:

DALIBOR JANDA – Velký flám, Zlaté album
BARBORA POLÁKOVÁ – ZE.MĚ
SEMAFOR – Léta 1989 – 2015
SKOUMAL & VODŇANSKÝ – Zakázané koncerty
TUGRIKI – Debutové album
VILHELMOVÁ & DYK – Svatební cesta do Jiljí
DIVADLO S+H – Ať žije Mánička
ČESKÉ MUZIKÁLY – To nejlepší
COUNTRY GOLD – 60. & 70. let
DAGMAR PECKOVÁ – Mahlerova Píseň o zemi

NA DOSLECH – AKTUÁLNÍ ČÍSLO – stahujte zde:
https://www.supraphon.cz/…-brezen-2018?…

NA DOSLECH – ARCHIV – naleznete zde:
https://www.supraphon.cz/…y/na-doslech