BARBORA POLÁKOVÁ

ZÍSKALA CENU ANDĚL

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6389-2

Dva roky po své veleúspěšné premiéře na cenách Akademie populární hudby Anděl 2015, kde získala dvě sošky v kategoriích Objev a Píseň roku, se letos Barbora Poláková znovu zařadila mezi oceněné. Tentokrát si společně s režiséry Jakubem Machalou a Janem Bartekem odnesla Anděla za nápaditý klip k singlu Po válce, který byl Českou hudební akademií zvolen jako Videoklip roku.

Kromě toho se Barbora společně se svou doprovodnou kapelou a dětským sborem představila během večera také naživo, když zazpívala nový singl Vono, který předznamenává vydání jejího druhého alba ZE.MĚ.

Ceny Anděl jsou hudebními cenami České hudební akademie, které se udílejí od roku 1991. Tradičně jsou nominováni a oceňováni interpreti v hlavních, osobnostních a žánrových kategoriích. V roce 2017 došlo ke sloučení tzv. žánrových a velkých cen do jediné události s kategoriemi Skladba roku, Album roku, Skupina roku, Sólová interpretka a Sólový interpret roku, Objev roku, Videoklip roku, Síň slávy a dále Folk, Jazz, Elektronika a Alternativa. O vítězích rozhoduje Česká hudební akademie a speciální žánrové akademie ČHA – poroty sestavená z odborníků zabývajících se současnou českou hudbou.

Připojené video