IMODIUM

Oživuje Bytové turné!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6391-2

Během své téměř 20tileté kariéry toho broumovské Imodium stihlo mnoho. Bezpočet klubových i festivalových koncertů, pět řadových alb, dva živáky, dokumentární film z vystoupení ve věznici Bory i řadu úspěšných videoklipů. Zapomínat ale nemůžeme ani na fenomén tzv. bytových turné. A právě tento unikátní, na domácí rockové scéně ojedinělý koncept koncertů přímo v domácnostech fanoušků nyní kapela okolo frontmana Thoma po dvou letech znovu oživuje, když od 5. do 8. dubna absolvuje celkem čtrnáct koncertů, na nichž nebudou chybět přezůvky ani domácí speciality přímo z kuchyní fanoušků.

„Bytové turné je s námi za ta léta tak silně spjato, že jakmile to jen trochu jde, vyrazíme na něj. Každoročně chodí spousta dotazů, zda se uskuteční. K našemu překvapení byl o letošní ročník největší zájem. Přihlášek přišlo přes 70. Vybrat jsme zvládli 14, víc za ty čtyři dny opravdu nelze navštívit,“ říká frontman Thom k nadcházejícímu Bytovému turné, které je už jedenácté v kariéře čtveřice, jež loni na podzim vydala novou řadovku Element.

Nové album, z nějž vzešly už dva videoklipy, konkrétně Spirit s hostující Sharkass (http://y2u.be/G2iSeRvGoGM) a Vášeň (http://y2u.be/oGXm8z0ZCqg), a v anketě Žebřík 2017 skončilo na třetím místě v kategorii Album roku, dostane prostor i na Bytovém turné. Během koncertů dojde ale samozřejmě i na starší věci Imodium.

„Na každém místě se můžeme zdržet cca hodinu. Z toho polovinu času hrajeme. Vybíráme tedy cca 7–8 písní. Určitě dojde na něco z nové desky. Bez starších pecek by se to ovšem neobešlo,“ dodává Thom k podobě koncertů, které kapela kromě čtvrtka odehraje vždy čtyři v jednom dni. Konkrétně se na Imodium již těší například v Českém Brodě, Brně, Jihlavě, Liberci nebo v České lípě a samozřejmě i v Praze, kde je v plánu hned pět koncertů na různých místech.

Kromě speciálních koncertů v rámci Bytového turné budou fanoušci moci vidět Imodium v dohledné době i na pódiích pod širým nebem, když skupina letos mimo jiné vystoupí na pardubickém Majálesu, festivalech JamRock, Broumovská kytara, Keltská noc a řadě dalších. Všechny termíny dosud potvrzených koncertů najdete zde: www.imodiumband.cz/koncerty

Na podzim je pak po více než třech letech v plánu akustické turné. Na něm se Imodium představí v rozšířené sestavě a na pro něj ne zcela typických místech. Aby toho nebylo málo, dočkáme se také dokumentu o vzniku alba Element, který nabídne unikátní pohled do zákulisí vzniku loňské, vřele přijaté řadovky od prvních krůčků až po finální práce.

Připojené video