Archivovaná verze stránky, pokračujte prosím na aktuální web.

Jaro s hudbou Clarinet Factory

Clarinet Factory chystají na tento měsíc sérii koncertů se zajímavými hosty!

Na trh se po dvou letech vrací album Eternal Seekers, které členové Clarinet Factory nahráli s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou...

Nejprve se soubor představí 11. dubna na své "domovské scéně" ve Švandově divadle s Jardou Svobodou, frontmanem skupiny Traband. Zazní nejen jeho písně v novém, neobvyklém aranžmá, Svoboda se představí rovněž jako hráč na harmonium.

"Mohu prozradit, že Jára hraje kromě harmonia nebo akordeonu také na klarinet, takže má k našemu souboru dost blízko. Společně jsme už v minulosti hráli. Hostovali jsme se skupinou Traband  a Jarda nás na oplátku podpořil zpěvem a harmoniem na našem koncertě v zatopeném lomu u Nečína," říká Jindrich Pavliš z Clarinet Factory. Jako obvykle se koncertu zúčastní též perkusista Alan Vitouš.

18. dubna pak v divadle Minor na benefičním koncertě pro Nadační fond Impuls přivítají Clarinet Factory milého hosta - Lenku Dusilovou, která se ponoří do experimentů s vokály, smyčkami a nečekanými kombinacemi zpěvu a klarinetů.

Clarinet Factory vystoupí rovněž s Alanem Vitoušem 12. dubna na festivalu Pardubické hudební jaro, kde se zaměří na prostor s využitím surroundového ozvučení, a 19. dubna v hradeckém divadle Drak, kam si připravili naopak zcela akustický koncert.

Na všech zmiňovaných koncertech uslyšíte i velkou část skladeb z posledního řadového alba, které vyšlo pod názvem Out of Home (SU 4023-2) u vydavatelství SUPRAPHON.

Aktuálně v distribuci Supraphonu je nyní legendární album Eternal Seekers (ANI 029-2), které dva roky nebylo na trhu. Clarinet Factory na něm spolupracoval s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou. V této sestavě Eternal Seekers vystoupí 13. dubna na 16. ročníku Polička Jazz Festival.

Cenou Anděl oceněné album Eternal Seekers vychází na značce Animal Music v novém obalu výtvarníka Aleše Najbrta a s bonusem – dosud nevydanou nahrávkou písně "Smiluje", kterou Eternal Seekers pořídili pro film Rodina je základ státu; toto akustické provedení skladby vytváří zajímavý kontrast k nahrávce téže skladby na albu Lenky Dusilové Baromantika.

V pátek 6. dubna se úspěšné album poprvé objeví v digitální podobě v online obchodech jako například: SUPRAPHONline.cz nebo iTunes.