Archivovaná verze stránky, pokračujte prosím na aktuální web.

Hana Hegerová

Po absolvování odborného divadelního kurzu při státní konzervatoři v letech 1951 až 1953, se stala od roku 1957 členkou Divadla Petra Jilemnického v Žilině.

V roce 1954 hrála titulní roli ve filmu Jiřího Krejčíka Frona pod uměleckým jménem Hana Čelková. V roce 1957 působila v bratislavské Tatra revue, kde se poprvé představila jako zpěvačka. Od roku 1961 vystupovala v pražském divadle Rokoko. V letech 1961 až 1966 vystupovala v divadle Semafor, kde hrála v Dobře placené procházce a ve Kdyby tisíc klarinetů. Dosáhla velkých mezinárodních úspěchů svou interpretací šansonů. Absolvovala celou řadu úspěšných vystoupení doma i v zahraničí. Zahraniční kritici ji nazývají Velkou dámou šansonu, Piaf z Prahy, nebo také Šansoniérkou se slovanskou duší.

V roce 1967 vystoupila v pařížské Olympii a na Světové výstavě v Montrealu. Po úspěšné titulní roli ve filmu Frona hrála i v dalších filmech jako například: Ta naše písnička česká,  Dobře placená procházka (televizní film), Kdyby tisíc klarinetů,  Konkurs…

V roce 2002 obdržela od prezidenta Václava Havla medaili Za zásluhy. Všechna její alba se s velkým úspěchem prodávají bez přestávky dodnes. V roce 2006 vyšlo reprezentativní dvojalbum Všechno nejlepší - za nějž v roce 2007 převzala od vydavatelství Supraphon Music Multi-platinovou desku.

http://www.hanahegerova.cz