Archivy Sezónní nabídky

PDF, 2.2 MB

NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH PÍSNIČEK A POHÁDEK

Pokud hledáte CD s výběry nejlepších pohádek a písniček pro děti, můžete si vybrat ze speciální řady titulů, které nabízí Supraphon. Všechna tato alba mají společných několik věcí: nejhezčí pohádky a písničky, známí čeští herci a zpěváci, kvalitní provedení nahrávek přístupné nejmenším posluchačům. Vyprávěné i dramatizované zpracování pohádek s příjemným hudebním doprovodem. A navíc, všechny obaly této řady spojují oblíbené ilustrace od Heleny Zmatlíkové vždy s číslovkou v názvu.


Tato CD jsou skvělým dárkem pro vaše děti, vnoučata nebo i pro vás. Můžete si je objednat online nebo je najít v prodejnách hudby. Užijte si společný čas s pohádkami a písničkami od Supraphonu!

PDF, 3.96 MB

MEMOÁRY - KOLEKCE AUDIOKNIH

Co mají společného Václav Havel, Michelle Obama a Arnošt Lustig? Jsou to osobnosti, které ovlivnily historii, politiku, kulturu nebo umění a které nám prostřednictvím svých memoárů umožňují nahlédnout do jejich světa. Memoáry jsou fascinující literární žánr, odhalující nejen osudy a myšlenky jejich autorů, ale i historické souvislosti a události, v nichž se ocitli. Dnes si můžeme memoáry vychutnat nejen v tištěné podobě, ale i jako audioknihy, které nám nabízejí pohodlí, rychlost a efektivitu při poznávání literatury. Audioknihy nám také přinášejí autentické hlasy a emoce těch, kdo své vzpomínky načetli nebo je s nimi sdíleli.


Vydavatelství Supraphon má v nabídce širokou škálu memoárů v audio podobě - od známých herců, spisovatelů a politiků po legendy českého divadla a filmu. Mezi nejžádanějšími audioknihami Supraphonu jsou například Havel od Michaela Žantovského, Můj příběh od Michelle Obamové nebo Tachles, Lustig od Karla Hvížďaly a Arnošta Lustiga ve skvělém podání Oldřicha Kaisera. Posluchači si také rádi pouštějí vzpomínky Jana Wericha, Vlasty Chramostové, Jiřího Sováka nebo Miloně Čepelky z Divadla Járy Cimrmana. Zajímavostí jsou autentické nahrávky Lídy Baarové a Adiny Mandlové, které pořídil spisovatel Josef Škvorecký. Nepřehlédnutelné v naší nabídce „vzpomínek“ jsou také nahrávky korespondence spisovatelů Boženy Němcové a Franze Kafky či osudy skladatele Antonína Dvořáka, sepsané uznávaným scenáristou a spisovatelem Zdeňkem Mahlerem.

PDF, 389.9 kB

VELIKONOČNÍ NABÍDKA 2023

Pro koho je hudba či mluvené slovo důležité pro navození té správné slavnostní atmosféry či nálady, přinášíme tipy našeho e-shopu Supraphonline.cz na nejzajímavější tituly s velikonoční tématikou. Udělejte si o letošních svátcích jara radost a najděte pro sebe a své blízké tu nejkrásnější hudbu, vyprávění či pohádku.

PDF, 5.1 MB

JOSEF MYSLIVEČEK

U příležitosti premiéry historického filmu IL BOEMO režiséra Petra Václava o životě a tvorbě Josefa Myslivečka, zaměřeného zejména na jeho kariéru v Itálii, přinášíme výběr nahrávek Supraphonu s díly tohoto významného a často opomíjeného hudebního skladatele.

PDF, 3.15 MB

VÁNOČNÍ TIPY 2022

Supraphon zve k výběru z nejkrásnější vánoční hudby a mluveného slova do svého bohatého katalogu. V naší nabídce naleznete nejen aktuální novinky v podobě kompilace 111 vánočních koled, vánočního alba Viléma Veverky či speciálního projektu Jiřího Slavíka ve spojení s VUS Ondráš, ale i reedice legendárních vánočních desek Karla Gotta a Marty Kubišové s Bratry Ebeny. Nechybí Bílé Vánoce Lucie Bílé, koledy v podání Pražských madrigalistů a dalších známých interpretů. Dětem zkrátí čekání na Ježíška Popelka a další pohádky nebo Spejbl s Hurvínkem. Ať jsou vám bližší tradiční koledy nebo novější písničky či romantické filmové melodie, prožijte s nimi šťastné, veselé a pohodové Vánoce.

PDF, 1.67 MB

FOLK & COUNTRY 2022

Na Supraphonline.cz naleznete v sekci „Speciální kolekce“ pohodovou letní muziku ve stylu Folk & Country – a to za výhodné ceny! Je to jakési "best of" trvale populárního žánru. Alba s nahrávkami od konce let šedesátých až do téměř současnosti. Nabízejí moderní trampy, klasický country and western zvuk, elektrifikované poslední kovboje, legendy i zlidovělé banjisty, nezaměnitelné písničkáře či samotářské hlasy a party s extrovními vícehlasy a taky řadu samplerů, kde jsou všichni pohromadě. Waldemar Matuška, Michal Tučný, Věra Martinová, Fešáci, Pavel Bobek, Wabi Daněk, Robert Křesťan a Druhá tráva, Hana a Petr Ulrychovi, Rangers, Marsyas, Nerez, Žalman, Karel Plíhal, Bratři Ebenové i mladičký Michal Horák. Folk & Country je vždy obdařena písněmi silně melodickými a často i s českými texty o něčem.

PDF, 299.57 kB

MARTA KUBIŠOVÁ

U příležitosti uvedení divadelního recitálu MARTA na Letní scéně muzea Kampa, který vznikl k 80. narozeninám Marty Kubišové, připomínáme tituly této výjimečné zpěvačky z archivu Supraphonu a dalších vydavatelů.


Marta Kubišová má za sebou úžasný životní příběh, ve kterém nenastal ani jediný okamžik, kdy před mocí a totalitou ohnula záda. Kdy musela udělat kompromis, nebo si situaci omluvit otřepanou větou: “Chtěla jsem prostě jen zpívat, tak jsem to podepsala…”. To se nikdy nestalo. Rozdíl mezi mediálním obrazem Marty Kubišové a jejím civilním životem byl vždy velký. Pokud se s ní potkáte osobně, po několika větách zapomenete, že se jedná o tak slavnou a ctěnou osobu. Mluvit s ní můžete o všem. Možná její civilnost spočívá také v tom, že měla nad zpíváním velký nadhled, a nikdy se nenechala pohltit pozlátkem. A samozřejmě těch dvacet let, které byla Marta Kubišová nucena strávit v civilních povoláních, z ní civilní hvězdu udělalo doslova. Paradoxně její tzv. druhá kariéra trvala téměř třicet let, ale už nikdy nemohla vynahradit tu, kterou jí přervali ve chvíli, kdy byla na vrcholu. Pro současnou generaci je lehké říct si: “Udělám to tak, jak to cítím.”, ale to nebyla výsada lidí před třiceti lety. To, co ji odlišuje od jejích vrstevníků, je právě skutečnost, že ona se tak chovala i během nejtěžší normalizace. Sice ztratila mnoho výsad, ale nikdy neztratila samu sebe.

PDF, 233.28 kB

IVETA BARTOŠOVÁ

Iveta Bartošová byla jedinečným hlasem své generace, romantickou princeznou československého popu, v druhé půlce osmdesátých let se stala zjevením na tuzemské hudební scéně. Třídílná minisérie TV Nova scenáristy a režiséra Michala Samira sleduje Ivetin příběh od prvních pěveckých kroků v rodných Beskydech, kdy spolu se svou sestrou Ivanou začíná navštěvovat školní sbor, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství s Petrem Sepéšim a vznik kolosálního hitu Knoflíky lásky. Ze dne na den se z obou zpěváků stává národem milovaný pár. Kromě exponovaného vztahu se svým pěveckým kolegou se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život. (zdroj: TV Nova)


Ivetě Bartošové by bylo letos šestapadesát. Loni (k nedožitým půlkulatinám) Supraphon vydal na CD velkou kolekci hitů – příznačně nazvanou: Knoflíky lásky / Největší hity 1984-2012. V těchto dnech vychází speciální digitální album Singly sestavené z SP desek z let 1984-1990, kde jako bonusy posluchači najdou několik méně frekventovaných snímků České televize a v neposlední řadě dvě zatím nevydané nahrávky původně připravované pro anglicky zpívaný titul Ivety Bartošové Closer Now.

PDF, 3.65 MB

AUDIOKNIHA ROKU 2021

Nominaci na Audioknihu roku 2021 získalo i pět titulů z produkce vydavatelství Supraphon. V oblíbené kategorii Cena posluchačů byly nominovány následující tituly: audiokniha o životě krále komiků Vlasty Buriana Život za smích, korespondence Boženy Němcové, kriminálka Michala Sýkory Pět mrtvých psů, vtipný román Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel či Exupéryho úvahy Správně vidíme jen srdcem. V kategoriích hodnocených odborníky jsou již vyhlášeny užší nominace. Supraphon se se svými audioknihami objevuje v kategoriích Nejlepší audiokniha – jednohlasá četba s titulem Prvok, Šampón, Tečka a Karel a v kategorii Nejlepší audiokniha pro děti a mládež mají šanci Dětské detektivky s hádankou. Oba tituly figurují i v prestižní kategorii Audiokniha roku – absolutní vítěz.

PDF, 1.04 MB

VALENTÝNSKÁ NABÍDKA 2022

Supraphon má k svátku všech zamilovaných ve své nabídce velkou kolekci romantických písniček. Ať jsou to dnes již legendární songy ze 60., 70., 80. a 90. let, které najdeme na speciálním kompletu O lásce, nebo třeba album milostných songů Karla Gotta Za lásku pálím svíci. K navození láskyplné atmosféry jsou tady také nahrávky: Intimity Jitky Zelenkové, Láska nebeská Waldemara Matušky, O Lásce Hany Zagorové, Mapa lásky Štefana Margity, Knoflíky lásky Ivety Bartošové či již platinové album populární formace 4Tenoři, která obsahuje nejkrásnější filmové a muzikálové melodie.

PDF, 2.37 MB

VÁNOČNÍ TIPY 2021

Supraphon zve k výběru z nejkrásnější vánoční hudby a mluveného slova do svého bohatého katalogu. V naší nabídce je aktuálně vydané album s jasným názvem Zlaté vánoční hity. Dětem zkrátí čekání na Ježíška speciální audiokniha Večerníček vypráví vánoční pohádky. A k nepřehlédnutí jsou samozřejmě klasická vánoční alba nezapomenutelného Karla Gotta. Ať jsou vám bližší tradiční koledy nebo novější písničky či romantické filmové melodie, prožijte s nimi šťastné, veselé a pohodové Vánoce.

PDF, 1.83 MB

BLACK FRIDAY

Hudba pod stromečkem potěší snad každého. Díky Black Friday může být teď nákup výhodnější. Supraphonline nachystal kolekci vybraných titulů z populární i vážné hudby a nechybí i lahůdky z oblasti mluveného slova.
S časově omezenou nabídkou výrazné slevy 40% si můžete od pátku 26. 11. do neděle 28. 11. vybírat z několika skvělých alb Karla Gotta, Marie Rottrové, Hany Hegerové, 4 Tenorů, kapely Škwor či Spirituál kvintetu. V kategorii legend nepřehlédnete zlaté kolekce hitů Petra Nováka a Jiřího Schelingera. Jako dárek vzbuzující na tváři úsměv může posloužit velký komplet nahrávek Jana Wericha, divadla Semafor či Šimka a Soboty. Děti si v nabídce získá Spejbl s Hurvínkem, Křemílek s Vochomůrkou či dobrodružné příběhy Julese Verna. Svůj prostor v rámci Black Friday nabídky Supraphonu dostaly i alba s klasickou hudbou a vánoční koledy.

PDF, 2.15 MB

ANTONÍN DVOŘÁK 180

U příležitosti 180. výročí narození Antonína Dvořáka jsme připravili nabídku titulů se skladbami tohoto velikána české hudby obsahující jak aktuální novinky, tak katalogové tituly, které je možné na Supraphonline.cz získat se zajímavou slevou.

PDF, 2.32 MB

JIŘINA BOHDALOVÁ 90

Jiřina Bohdalová oslaví v pondělí 3. května 2021 neuvěřitelnou devadesátku. Stále je aktivní, stále rozdává humor a dobrou náladu. Supraphon se připojuje k zástupu gratulantů a pro paní Bohdalovou chystá speciální ocenění Legenda Supraphonu, které jí bude předáno na připravované oslavě v Hudebním divadle Karlín. Pro příznivce Jiřiny Bohdalové, a především pro dětské posluchače, je na Supraphonline.cz celý katalog jejích úspěšných a nadčasových nahrávek.

PDF, 1.41 MB

VALENTÝNSKÁ NABÍDKA 2021

Supraphon má k svátku všech zamilovaných ve své nabídce velkou kolekci romantických písniček. Ať jsou to dnes již legendární songy ze 70., 80. a 90. let, které najdeme na trojalbu O lásce, nebo třeba album milostných songů Karla Gotta Za lásku pálím svíci. K navození láskyplné atmosféry jsou tady také alba Intimity Jitky Zelenkové, O Lásce Hany Zagorové, Mapa lásky Štefana Margity či novinka stále populárnější formace 4 Tenoři, která obsahuje nejkrásnější filmové a muzikálové melodie.

PDF, 1.37 MB

VÁNOČNÍ TIPY 2020

Aktuální nabídky titulů SUPRAPHONu vztahující se k různým obdobím roku.