PETR BENDE

VYJEDE NA VÁNOČNÍ TURNÉ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6347-2

Kapela Petra Bende slaví 15 let pohromadě a v duchu těchto oslav se ponese také tradiční vánoční turné. Zpěvák tak i letos naváže na úspěšný projekt, se kterým koncertuje po celé České republice již po dvaadvacáté.

Muzikant napříč hudebními žánry. Tak by se dal stručně charakterizovat Petr Bende. Letošní turné, na které opět vyráží s početným ansámblem, je toho jen dalším důkazem.

Vánoční šňůru odstartuje 30. listopadu ve Velké nad Veličkou a během adventu zavítá kapela celkem do 17 měst. V nezměněné sestavě se při turné představí Petrův „band“ a nebude chybět ani Cimbálová muzika Gromba, která program obohatí o lidovou složku. Dětské pěvecké sbory z jednotlivých měst umocní vánoční atmosféru.

Po mnoha letech bude na všech koncertech hostovat zakládající člen kapely, trumpetista Karel Nováček, který byl u zrodu mnoha Petrových skladeb. Další hudební host přenese zvukem píšťal návštěvníky koncertů do Irska a předvede virtuózní hru na netradiční nástroj. Letos si totiž Bende přizval světově uznávaného hráče na mandolínu Radima Zenkla. Se speciálním hostem tak zazní jak úpravy vlastních skladeb, tak irské tradicionály, ale i tradiční české koledy v originálním podání.

Návštěvníci koncertů se kromě energií nabitého koncertu mohou těšit také na křest nového vánoční 2CD, které distribuuje vydavatelství Supraphon.

A k tomu – jak je již na Bendeho vánočních koncertech samozřejmostí – nova scéna, videoprojekce, LED stěny, špičkové ozvučení a osvětlení na míru všech koncertů technikou, která Petra doprovází po celé republice. Čeká Vás multimediální zážitek!

Vstupenky na vybrané koncerty jsou již v předprodeji.
Více informací najdete na www.petrbende.cz.

Termíny a místa koncertů:

30.11. Velká nad Veličkou
01.12. Krnov
02.12. Ostrava
04.12. Blansko
06.12. Znojmo
07.12. Sehradice u Luhačovic
08.12. Uherský Brod
10.12. Praha
11.12. Třebíč
12.12. Polná
14.12. Dolní Dobrouč
15.12. Bystřice nad Pernštejnem
16.12. Dačice
18.12. Vyškov
19.12. Brno
20.12. Velká Bíteš
21.12. Zbraslav u Brna