DIVADLO SPEJBLA & HURVÍNKA V NOVÉ SEZÓNĚ

CO DĚLALI SPEJBL, HURVÍNEK A MÁNIČKA O PRÁZDNINÁCH A CO CHYSTAJÍ NA LETOŠNÍ PODZIM?

Divadlo Spejbla a Hurvínka bylo v jednom kole i o prázdninách! Natáčel se nový seriál pro Českou televizi i speciální EKO projekt. V září se mohou na Hurvínka těšit děti v Karlových Varech a také ti, co se přihlásí do kurzů loutkového divadla. Začátek nové sezóny též přinese premiéru swingového horor muzikálu. V listopadu Supraphon vydá nové CD s Máničkou v hlavní roli a oslaví tak společně s příznivci Divadla S+H významné životní jubileum Heleny Štáchové. Na podzim se divadlo účastní Noci divadel, Roku české hudby a opět nezapomene ani na hendikepované diváky.

Prázdniny daly vzniknout hned dvěma seriálům
Od začátku července vznikal v přírodních exteriérech speciální EKO projekt Hurvínkovy toulky divočinou, (podpořený Evropským fondem pro regionální rozvoj), který v pěti příbězích seznámí děti s tím, jak poznávat a chránit přírodu. Na připravovaném DVD, jenž půjde do škol v Česku i Německu, se protagonisté Divadla S+H vydají za rysem, tetřívkem, netopýrem, ale i modráskem očkovaným a lososem atlantským.
Pro ČT:D vznikl během prázdnin šedesátidílný seriál s výstižným názvem Angličtina s Hurvínkem. Na scénáři spolupracoval British Council podle svých mezinárodně osvědčených výukových metod.

Třetí ročník kurzu Loutkového divadla, představení mimo Prahu a premiéra muzikálu
Kurz pořádaný jednou týdně v Divadle S+H od 18. 9. 2014 do 18. 6. 2015 je určený dětem od 6 do 12 let. Jeho cílem je seznámit je s loutkovým divadlem, a to především jako samotné tvůrce.
Divadlo S+H vedle zahraničních turné vyjíždí čas od času za svými diváky i po ČR. Nejbližší zájezdové představení se uskuteční 21.9. do Karlových Varů s představením Jak s Máničkou šili všichni čerti.
První premiérou nové sezóny bude swingově hororový muzikál Heleny Philippové a Ivana Štědrého Spejbl versus Drákula. Toto představení je již druhým titulem z řady „Zlatý fond D S+H“, jde o nová nastudování nejlepších a nejoblíbenějších inscenací z historie divadla. Premiéra pro dospělé bude 8.10. 2014.

Supraphon vydá nové CD v listopadu
V listopadu oslaví ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová významné životní jubileum. Supraphon v tomto měsíci potěší příznivce Máničky, ale pochopitelně i Spejbla a Hurvínka, novým CD s nahrávkou dětského muzikálu Mikiho Kirschnera, Robina Krále a Jiřího Škorpíka Jak s Máničkou šili všichni čerti.

Noc divadel, Rok české hudby a další speciální projekty
V rámci projektu Noc divadel, ale také v rámci Roku české hudby Divadlo Spejbla a Hurvínka ve spolupráci s Talichovou komorní filharmonií uvede 15. 11. první představení z cyklu programů, ve kterých protagonisté divadla seznámí děti se světem klasické hudby.
„I v nové sezóně Divadlo S+H pokračuje v představeních pro neslyšící, která realizuje ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka a Českou komorou tlumočníků znakového jazyka. Tradicí se již staly i představení v německém jazyce uváděná na scéně v Dejvicích především pro dospělé publikum.“ říká Denisa Kirschnerová, dramaturgyně Divadla S+H.