ANETA LANGEROVÁ & KORBEN DALLAS

KONEČNĚ

Koupit album
Katalogové číslo: 8590233036249

Aneta Langerová a Korben Dallas představili novou skladbu Konečně. Po písni Rozhodnutia jde o druhý singl z připravovaného EP. I to se bude jmenovat Konečně a umělci ho v březnu a dubnu představí na společném česko-slovenském turné.

„Juraj s Lukášem napsali krásnou píseň", říká o novém singlu Aneta Langerová. „Její intimita je velmi silná. Když jsem ji zpívala, každý malý nádech, každá změna výrazu byla slyšet, možná by byl slyšet i ten pomyslný špendlík, kdyby spadl v režii na zem. Dojalo mě, jakým způsobem to kluci prožívali se mnou, seděli jsme všichni v jedné místnosti a skoro ani nedýchali. Musela jsem být v úplném klidu, aby každé slovo bylo vysloveno civilně. Líbí se mi napětí a rozhodnost, kterou v sobě píseň Konečně nese," dodává Langerová.

„Poprvé jsme zkusili napsat velmi osobní písničku pro někoho jiného,„ popisuje vznik písně frontman Korben Dallas Juraj Benetin. „Považuji se za velmi racionálního člověka, ale neumím ten zážitek nazvat jinak než transcendentální. Nejprve se se skladbou sžít a potom sledovat, jak do ní vstoupí Aneta. Díky této skladbě jsme se s Anetou nějakým zvláštním a mimořádným způsobem spojili.“

Autorkou klipu je slovenská filmařka Lucia Pacek Halmová, která před čtyřmi lety vytvořila i video k písni Sen, prvnímu společnému počinu Anety Langerové a Korben Dallas. „Po natočení zpěvu jsem si sedla do zatemněné místnosti, tam už byla připravena Lucia se svými spolupracovníky,„ popsala natáčení klipu Aneta Langerová a ještě k tomu dodala: „Mohla jsem si užít ještě chvíli klidné atmosféry, natáčely se různé pohledy do kamery, které se postupně spojily s textem písně. Byl to velmi silný zážitek.“

EP Konečně vyjde v digitální distribuci Supraphonu, ve formě fyzického nosiče jej bude možné koupit pouze na turné v limitované edici. Bude obsahovat šest skladeb, na jejichž vzniku se podílela i violoncellistka a písničkářka Dorota Barová.

Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty jarního turné se rozběhl velmi dobře. Jelikož pražský koncert 28. března v Paláci Akropolis se již vyprodal, umělci na druhý den přidali na stejném místě ještě jedno vystoupení.

Všechny informace o předprodeji českých koncertů najdete na www.langerovaaneta.cz.

Co se týče slovenské části turné, všechny vstupenky na sezení jsou již rovněž vyprodané (Trenčín, Košice, Žilina a Bratislava) a v prodeji zůstávají už jen lístky na stání. Vstupenky na slovenské koncerty turné se prodávají na Predpredaj.sk: bit.ly/2LIwxt1 a v síti Ticketportal.sk: bit.ly/2E39PaL.

Aneta Langerová & Korben Dallas – termíny Turné 2020:

24. 3. 2020 – Olomouc, S-klub
25. 3. 2020 – Ostrava, Akord
26. 3. 2020 – Brno, Sono Centrum
27. 3. 2020 – Pardubice, Žlutý pes
28. 3. 2020 – Praha, Palác Akropolis (vyprodáno)
29. 3. 2020 – Praha, Palác Akropolis (přidaný koncert)

3. 4. 2020 – Trenčín, Piano club
4. 4. 2020 – Banská Bystrica, Robotnícky dom
5. 4. 2020 – Košice, Tabačka
7. 4. 2020 – Žilina, Mestské divadlo
8. 4. 2020 – Bratislava, Majestic Music Club

singl Konečně na: iTunes, Spotify a dalších digitálních službách: https://lnk.to/…allasKonecne

Připojené video