MAREK ZTRACENÝ

NOVÉ ALBUM!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6597-2

Dnešní oslavenec Marek Ztracený zcela nečekaně před pár dny překvapil své fanoušky a u příležitosti dvou vyprodaných koncertů v O2 areně oznámil pouhý týden před vydáním nové album! Dostalo název Planeta jménem stres a je v pořadí šestým albem Marka Ztraceného. Album poprvé představil o uplynulém víkendu, kdy v sobotu 22. a v neděli 23. února doslova triumfoval před více než třiceti tisíci posluchači těchto koncertů a z obou vystoupení tak společně s nadšeným publikem udělal domácí hudební událost roku!

Samotné nové album bylo právě zde poprvé exkluzivně v prodeji na CD a dnes, v den pětatřicátých narozenin Marka Ztraceného, vychází Planeta jménem stres oficiálně. Nyní je již k dispozici nejenom na CD, ale i ve všech obvyklých digitálních formátech jak pro download, tak pro streaming:
https://lnk.to/…menemStresFA

Prvním singlem z nového alba je píseň Tak se nezlob, kde dominuje netradiční zvuk mandolíny a rozverný text. K písničce navíc vznikl mimořádně vtipný videoklip plný známých tváří, který je již téměř 14 dní nepřetržitě č.1 v trendech na YouTube a nasbíral do dnešního dne 1,5 milionu zhlédnutí!

Rodák a velký patriot ze Železné Rudy se tak po dvou letech a po posledním studiovém počinu Vlastní svět opět vrátil do studia DC Sound – Frýdštejn, aby zde s producentem Daliborem Cidlinským jr. natočil celkem deset nových písniček. Jako jedenáctou pak přidal vánoční singl Stačí věřit, vydaný na konci loňského roku.

Uplynulé dva roky se ukázaly jako zcela zlomové v celé kariéře Marka Ztraceného. Zatím poslední studiové album Vlastní svět se stalo platinové, do českého rozhlasového éteru vyslalo celkem šest velkých rádiových hitů, většina videoklipů k tomuto albu překonala hranici 2 miliony zhlédnutí, ale hlavně se Markovi podařilo naplnit hned dvakrát pražskou O2 arenu.

Marek Ztracený na novém albu dokazuje, že je právem označován za jednoho z nejúspěšnějších domácích skladatelů a potvrzuje to i téměř stoprocentním autorstvím všech písní na albu. Tou čestnou výjimkou je titulní skladba Planeta jménem stres, ve které se objevuje hned první velké překvapení: spoluautor textu a hostující raper Rytmus! Druhým speciálním hostem je pak zpěvačka Tereza Mašková v duetu Víc než hádky.

Prvním singlem se stala píseň Tak se nezlob a mezi další velké hity se jistě zařadí i vtipně pojatá autobiografická písnička Dokonalej či milostné vyznání Tak ti tu říkám. Nechybí ale ani písničky s poctivým poprockovým základem, které reprezentují úvodní Když tě život kope do zadku či Obyčejný člověk. Hudební tečkou na albu je pak velmi osobní píseň Až se tě někdo zeptá, věnovaná Markovu synovi.

Marek Ztracený suverénně dokazuje, že patří mezi absolutní špičku naší hudební scény. Krom vlastních hitů ho posluchači znají také jako autora úspěšných písní pro hvězdy naší populární scény, včetně Karla Gotta, Lucie Bílé či Hany Zagorové.

Připojené video