JITKA MOLAVCOVÁ 70

JUBILEUM

Neuvěřitelné sedmdesátiny slaví 17. března 2020 oblíbená zpěvačka a herečka Jitka Molavcová, která je letos již padesát let členkou legendárního divadla Semafor. Už na začátku se stala jevištní partnerkou Jiřího Suchého.

Mezi její hity, které vydával na SP deskách v sedmdesátých a osmdesátých letech Supraphon, především patří: Hej, Tóny, Dám ti růži, Nové boty, Několik let jsem čekala, Vzít lásku do dlaní, Teď hádej a mnohé další. Nahrávala s TOČRem nebo Orchestrem Karla Vlacha. S písní Hádej, kde to je – vyhrála v roce 1975 tehdy slavný festival Děčínská kotva.

Po úspěšném angažmá v řadě her (Kytice, Smutek bláznivých panen, Elektrická puma, Víkend s Krausovou) se postupně z lyrických rolí přehrála do hlavní ženské osobnosti divadla Semafor. Dnes už legendární je i její postava Žofie Melicharové, která se prvně objevila ve hře Jonáš dejme tomu v úterý. Stejně tak si zahrála v neskutečné řadě televizních pohádek (namluvila Večerníček Káťa a Škubánek), dětských pořadů (Malý televizní kabaret, Studio Kamarád) nebo celovečerních filmů jako Hvězda padá vzhůru, Žena pro tři muže, Prázdniny pro psa či Saturnin. Je autorkou několika pohádkových knih.

Díky všestrannosti získala Jitka Molavcová nejrůznější ceny a uznání, například v roce 1990 byla poctěna cenou Vlasty Buriana – jako Nejlepší komička roku. A vedle domácího Semaforu se uplatnila i na scéně karlínského Hudebního divadla, a to v hlavní roli muzikálu Hello, Dolly!, za jejíž ztvárnění získala za rok 1996 prestižní Cenu Thálie. V Karlíně se ještě objevila v inscenaci Zvonokosy, v Národním divadle Praha zase ve hře Dobře placená procházka. Respekt však získala i spoluprací s Janáčkovým kvartetem na hudebně literárním projektu Důvěrné listy Leoše Janáčka. V roce 1997 byla oceněna za uměleckou tvůrčí činnost Cenou Masarykovy Akademie umění.

Nahrávky Jitky Molavcové na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…ka-molavcova

K narozeninám J.M. jsme vydali digitální komplety singlů:
https://www.supraphonline.cz/…ly-1972-1975
https://www.supraphonline.cz/…ly-1976-1989