AŤ ŽIJE SPEJBL!

SLAVÍME 100. VÝROČÍ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6610-2

Supraphon k 100. výročí jednoho ze stěžejních protagonistů Divadla Spejbla a Hurvínka vydává speciální kompilaci nejzajímavějších archivních nahrávek, doplněnou úplnými novinkami a jedním vzácným objevem. Album „Ať žije Spejbl!“ vychází v pátek 3. dubna 2020 na CD i v digitální podobě.

Všichni tři historičtí interpreti slavného „taťuldy“, tedy Josef Skupa, Miloš Kirschner a Martin Klásek, jsou na tomto albu poprvé doplněni nejaktuálnějším představitelem postav Spejbla i Hurvínka Ondřejem Lážnovským. Posluchači se mohou těšit na báječný Kirschnerův monolog z roku 1980 O lásce, který je zde poprvé k dispozici v češtině, i na tři zbrusu nové nahrávky na speciální narozeninová a slavnostní témata. CD obsahuje téměř pětasedmdesát minut originálních nahrávek, atraktivní booklet s přehlednou historií „života a díla“ legendární loutky a řadu vzácných fotografií.

Nahrávky pro album „Ať žije Spejbl!“ vybrala a sestavila současná ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová, která k tomu poznamenala: „Dala jsem nejen na přání skalních fanoušků, ale volila jsem i nahrávky, které mě nejen velmi těší, ale i delší dobu nikde nezazněly. Dialog O lásce má navíc svou velkou premiéru a věřím, že posluchače nezklame ani na tomto albu debutující Ondra Lážnovský. Mne potěšil nesmírně! Jsem ráda, že můžeme ve spolupráci se Supraphonem pana Spejbla takto obdarovat už v tuto chvíli, protože plánované oslavy jeho narozenin jsme vzhledem k okolnostem odložili až na podzim a také proběhnou ve skromnějším vydání, než jsme původně plánovali. Spejbl má však velké pochopení. Vždyť v době, kdy poprvé před 100 lety vstoupil na scénu, řádila španělská chřipka!“

Vydání jubilejního alba „Ať žije Spejbl!“ mělo být součástí četných doprovodných akcí spojených s oslavou Spejblova stého výročí. V době vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s ohrožením epidemií koronaviru je nyní Spejbl symbolicky vyslán Divadlem Spejbla a Hurvínka za svými posluchači jako pozitivní poselství o síle a nadčasovosti humoru, který svým pozitivním laděním překonal už jedno dlouhé století!

Vydavatelství Supraphon k 100. výročí připravilo od 1. dubna do 19. dubna 2020 speciální překvapení pro všechny příznivce Divadla S+H. V průběhu čtrnácti dní je na Supraphonline zpřístupněn katalog nahrávek Spejbla a Hurvínka včetně nového titulu Ať žije Spejbl s přátelskou 35% slevou:

https://www.supraphonline.cz/…l/spejbl-100

Připojené video