MICHAL HORÁK

NA VIRTUÁLNÍM RANDE

Koupit album
Katalogové číslo: VT 0057-2

Talentovaný písničkář Michal Horák nezahálí ani v časech karantény. Zrušené jarní turné, které mělo být jeho první samostatnou šňůrou v kariéře, nahrazuje fanouškům live streamy ze svého pokojíčku, během nichž nezapře svůj komediální talent. Cit pro situační humor a chytrou nadsázku pak ještě o kus víc akcentuje ve zbrusu novém klipu a singlu Rande. Vznikl jak jinak než v jeho pokoji a kromě Horáka samotného si v něm zahrála mladá herečka Berenika Suchánková, sice mini ale o to zásadnější roli si navíc střihl i její otec Michal Suchánek.

„Stejně jako většina lidí jsem na začátku karantény seděl a čuměl do zdi. No a pak jsem si vzpomněl na refrén téhle písničky, který mi už dlouho hrál v hlavě. Jedním nádechem jsem dopsal i sloky, v nichž jsem se inspiroval i historkami lidí, kteří mi ohledně trapasů na prvních schůzkách psali na Instagramu. Sám jsem jich koneckonců taky pár měl. A už to bylo,“ vysvětluje genezi písně Michal Horák, jenž patří k představitelům nové písničkářské generace, která se na scéně objevila po nástupu Tomáše Kluse a Xindla X, a řadí se tak po boku jmen jako Pokáč a Voxel.

Podobně přirozeně jako samotná píseň se vyvinul i nápad angažovat do klipu Bereniku Suchánkovou. „S Bérou už se známe docela dlouho a původně jsme spolu měli před korona-krizí nazpívat duet, který jsme nakonec museli odložit, tak snad na něj ještě někdy dojde. Ale v momentě, kdy jsem dopsal tenhle song, jsem jí aspoň na dálku nabídnul tuhle netradičně točenou hlavní roli. A ona k mojí radosti přijala, ba dokonce jsme ukecali i jejího taťku na poslední zásadní štěk v klipu,“ komentuje to Horák, který loni na podzim debutoval albem Michalovo cédéčko.

Písničkář, který má na kontě už řadu úspěšných hitovek jako Hej, teto!, Netušim (s hostujícím Pokáčem) nebo Je to tak, na novém klipu spolupracoval opět se svým dvorním režisérem Martinem Hammerschlagem. Tentokrát však byly podmínky ke spolupráci s ohledem na aktuální omezení ztížené.

„Domácí natáčení bylo dost zvláštní. Kdož už jste klip viděli, tak tušíte, jak divně jsem musel ve svém pokoji během natáčení působit. Sám jsem si byl kameramanem a v podstatě i režisérem, ač jsem měl stále na drátě Martina Hammerschlaga, se kterým jsme dělali všechny předchozí videoklipy. Naštěstí jsem ale zdárně natočil to, co jsme chtěli, a smekám před Martinem, který z toho vybral úryvky tak, že se na to dá koukat,“ podotýká Horák.

I přes veškeré nesnáze a specifika domácího natáčení však vznikl videoklip, který zaručeně vykouzlí úsměv na tváři, což nám všem v současné situaci rozhodně přijde k duhu. A kdoví, třeba poslouží i jako inspirace pro ostatní, když přijde na randění v karanténě…

Připojené video