KLÁRA VYTISKOVÁ

VIDEO SERIÁL BEHIND THE SONG

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6576-2

Ač je hudební scéna s ohledem na aktuální dění v nelehké situaci a v okolnostmi hodně omezeném režimu, zůstávají muzikanti se svými fanoušky v kontaktu alespoň různými online způsoby. Pozadu nezůstává ani Klára Vytisková, které počátkem března vyšlo u Supraphonu druhé sólové album Love Is Gold. Svou fanoušky i kritikou vřele přijatou novinku nyní charismatická zpěvačka detailně představuje píseň po písni ve speciálním video seriálu Behind the Song na svém Instagramu a YouTube kanále.

„Myslím si, že jsou za písničkami cítit emoce, ale ne každý si text přeloží a kolikrát stejně z textu není jasné, co všechno za vznikem a myšlenkou toho kterého songu stálo. Témata písniček z Love Is Gold jsou témata lidského bytí, jsou pro mne hodně osobní… Říkala jsem si, že to ale rozhodně nejsou věci, o kterých přemýšlím jenom já. Chtěla jsem je sdílet s těmi, kteří mají věci podobně, nebo jen chtějí svoji oblíbenou písničku poznat do hloubky…,“ vysvětluje Vytisková koncept svého video seriálu

Fanoušci se tak mohou dozvědět zajímavé detaily vzniku i nějaké ty perličky ze zákulisí například o aktuálním singlu Just Be You, který rotuje v českém rádiovém éteru, pecce Ice, jež album loni předznamenala nebo podmanivém duetu Gold s Albertem Černým z kapely Lake Malawi.

Držitelka Ceny Anděl 2015 v kategorii Zpěvačka roku, jejíž novinka se stala s hodnocením 9/10 Albem týdne na Musicserveru a slovy chvály na její adresu nešetřili ani hudební kritici například v Reflexu či magazínu Headliner, je i přes omezený režim činorodá nejen když přijde na představování nových písní.

„V těchto dnech hodně skládám, protože je to inspirativní doba, plná nových emocí… V rodinné sestavě já, můj manžel Roman a ségra Tereza jsme natáčeli live stream z naší kuchyně pro Vogue Czechoslovakia, který jsme si hodně užili, což dokazuje i záznam na mém YouTube kanálu. Kromě toho, že písničky vysvětluju, ráda jim dávám i obraz, a tak momentálně chystám další videoklip k budoucímu singlu z alba,” vyznává se s úsměvem Vytisková.

Ze zpěvaččiných slov je patrné, že trudnomyslnosti v těchto náročných týdnech rozhodně nepropadá a my se tak můžeme těšit kromě zmíněného seriálu Behind the Song na další zajímavé počiny s jejím nezaměnitelným rukopisem. A v dohledné době snad také na živé provedení skvělého alba Love Is Gold v plné koncertní sestavě, osobně a s energií, jíž jsou Klářiny koncerty proslulé.

Připojené video