NEJLEPŠÍ PŘÍBĚHY PRO NEJMENŠÍ

AUDIOKNIHA PRO DĚTI

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6605-2

Supraphon vydává časem prověřené snímky i nové nahrávky, které zaujmou jak nejmenší posluchače tak i rodiče a prarodiče. Rozmanité pohádkové příběhy, známé postavičky z dětských knížek a večerníčků a oblíbení čeští herci na kompilačním albu Nejlepší příběhy pro nejmenší, které je ideální pro celou rodinu.

Křemílek a Vochomůrka, Včelí medvídci, kocour Mikeš, Spejbl a Hurvínek, Bob a Bobek, Makový mužíček, loupežník Rumcajs a s nimi postavy z pověstí a bajek na jediném výběru. Jako vypravěči se představují Jiřina Bohdalová, Václav Vydra, Simona Postlerová, Josef Dvořák, Aňa Geislerová, Jan Kanyza, Vojtěch Kotek a další oblíbení čeští herci a herečky.

„Je jasné, že umění Karla Högera je nedostižné. V dětství jsem jeho desky s Rumcajsem poslouchal a měl jsem je rád. A tak jsem dlouho sbíral odvahu přijmout nabídku ze Supraphonu. Hodně jsem přemýšlel, zda vůbec do toho mám jít. Nebylo jednoduché k tomu najít klíč. Říkal jsem si, že musím přijít na to, jak to celé pojmout a jak být osobitý. Nakonec jsem jel na tři dny na chatu, kde jsem se mohl v klidu připravovat. Celou knihu jsem si přepsal a graficky upravil, tak aby se mi při nahrávání dobře četla a věděl jsem, jak a kdy měnit hlasy u jednotlivých postav,“ prozrazuje o vzniku nahrávky Jak si Rumcajs nechal poručit od babičky plušky herec Vojtěch Kotek.

Výzkumy potvrzují, že audioknihy rozvíjejí slovní zásobu, probouzí fantazii a kreativitu a vedou k lásce k literatuře. Také vhodně vyplňují volný čas dětí, zabaví je při cestování v autě nebo zklidní před usnutím. Audioknihy učí děti naslouchat a připravují na to, jak lépe zvládat vyučování. Tato kompilace pomáhá objevovat svět dětské literatury a to nejlepší, co česká mluvená pohádka nabízí.

Tracklist:

Václav Čtvrtek: Křemílek a Vochomůrka – Jak vystřelili z kanónu (Jiřina Bohdalová) / Jiří Šebánek, Jaroslav Pacovský, Vladimír Jiránek: Bob a Bobek na horách (Josef Dvořák) / Josef Čapek: Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort (Aňa Geislerová) / Eva Košlerová: Včelí medvídci – Jak našli poklad (Václav Vydra) / Lidová bajka – Nespokojený osel (Arnošt Goldflam) / Miloš Kirschner, Vladimír Straka: Spejbl a Hurvínek – V restauraci (Miloš Kirschner, Helena Štáchová, Miroslav Černý) / Václav Čtvrtek: Jak si Rumcajs nechal poručit od babičky plušky (Vojtěch Kotek) / Lidová bajka – Mravenec a cvrček (Simona Postlerová) / František Nepil: Jak přišel Makový mužíček na svět (Eduard Cupák) / Josef Lada: Mikeš – O kocourkovi, který mluvil (Naďa Gajerová) / Josef Pavel: Daliborka (Jan Kanyza) / Lidová bajka – Havran, liška a kus sýra (Malvína Pachlová) / Celkový čas: 77 min.

Připojené video