TATIANA DYKOVÁ

KDYŽ V RÁJI PRŠELO

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6617-2

Jan Otčenášek se řadí k úspěšným autorům české literatury druhé poloviny 20. století, napsal řadu knih a scénářů, podle kterých vzniklo několik mimořádných filmů a významných televizních seriálů. Román Když v ráji pršelo patří k jeho nejúspěšnějším knihám, které stále vycházejí v nových reedicích, a právě v dnešní době je aktuálním návodem, jak uniknout stresu, shonu a nevlídnosti současného uspěchaného života. Supraphon vydává tento Otčenáškův knižní evergreen 12. června 2020 v citlivém podání herečky Tatiany Dykové, poprvé v audioknižní podobě.

Když v ráji pršelo je příběhem dvou mladých intelektuálů Petra a Ludmily, kteří opustí Prahu a své kulturní zázemí a odstěhují se do zapadlého šumavského pohraničí. Zde se pokoušejí zrestaurovat rozpadlý opuštěný hotel. Uprostřed nádherné šumavské přírody, vydáni na milost a nemilost nepohodě a krajnímu nepohodlí, objevují své nečekané vlastnosti a schopnosti i sebe navzájem. „Vyprávění je vtipné, optimistické a vhodné pro posluchače všech věkových kategorií. Dokáže zlepšit náladu a pohled na život,“ dodává k novince Supraphonu producentka a režisérka Naďa Dvorská.

Tatiana Dyková ve své interpretaci tohoto proslulého románu nesmírně citlivě a účinně zdůraznila něhu, humor a láskyplnou sílu milostné dvojice. „Přijmutí nabídky načíst knihu Když v ráji pršelo bylo podmíněno dobou v čase koronavirové karantény, kdy jsme s celou rodinou tři měsíce žili na samotě Šumavy v naší chalupě. Takže nemusím ani vysvětlovat, že s protagonistkou knihy mám společného víc než jen lásku k jednomu muži,“ uvedla ke vzniku audioknihy Tatiana Dyková a ještě poznamenala: „Knihu jsem četla před lety jako dívka, ale už jsem na ni zapomněla. Teď, když jsem si ji přečetla znova, okouzlila mě čeština Jana Otčenáška a neuvěřitelná až geniální schopnost vcítit se do ženské duše. Je to opravdu poutavý a křehký příběh o jedné velké lásce.“

Audiokniha Když v ráji pršelo přenese v rozsahu bezmála sedmi hodin posluchače do příběhu, který poukazuje na opravdové lidské hodnoty, jako jsou láska a vřelý cit. V příběhu nechybí humor ani nadhled, tolik potřebný k překonávání nástrah osudu. Kongeniální interpretaci Tatiany Dykové v podkresu podporuje náladotvorná hudba Jiřího Bulise a Petra Hapky. Titul vydává Supraphon již v pátek 12. června 2020 na CD-MP3 i v digitální podobě.

MULTILINK: https://lnk.to/…zVRajiPrselo

Připojené video