KLÁRA VYTISKOVÁ & ALBERT ČERNÝ

GOLD

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6576-2

Po rozjeté klipové singlovce Just Be You, kterou Klára Vytisková v březnu uvedla svou druhé sólové album Love Is Gold, přichází s letním počasím čas na další singl a klip. Vznikl k podmanivému duetu Gold, je plný různobarevných květin a hlavní role v něm hrají Klára a Albert Černý, frontman Lake Malawi. Oba zmínění svůj společný song představí v dalším působivém videu také v rámci udílení Ceny Anděl 2019, které proběhne 20. června večer na ČT1. Na sklonku roku se pak společně potkají i na jednom pódiu na výjimečném dvojkoncertu Kláry Vytiskové a Lake Malawi, který bude 25. listopadu hostit pražský klub ROXY.

„Gold je duet, v němž každý z nás zpívá sám sobě milostnou píseň. Je to nosná skladba desky o vnitřním dialogu, je o pokladu, o lásce, která v nás dřímá a my jí musíme opečovávat jako květinu. Původně jsme si klip představovala v zašlém klubu, ale když za mnou přišly režisérka Veronika Jelšíková a kameramanka Veronika Donutková s nápadem na poetickej květinovej klip, naprosto jsem se nadchla,“ vysvětluje Vytisková genezi konceptu klipu, na němž pracoval takřka kompletně dívčí tým a který skvěle podtrhuje sílu samotné písně.

„S Klárou se známe víc než deset let od doby kapel Toxique a Charlie Straight. Mám radost, že mě oslovila k duetu a nebála se na můj popud lehce pozměnit text. S producentem Viliamem Bérešem máme stejný vkus a bylo skvělé s ním a s Klárou pracovat. Na jedné session pak přidal kytaru i Jeroným Šubrt z Lake Malawi,“ říká ke Gold Albert Černý a s úsměvem dodává: „Natáčení klipu jsme si maximálně užil a překvapilo mě, že jsou na place hlavně holky a sekýrujou mě… Vizuální nápad mačkání želatiny je každopádně skvělý a ještě k tomu jsem se zamiloval do Klářina a Romanova auta. Vintage Volva mě baví!“

Co se použitých květin týče, jistě stojí za zmínku, že Vytisková při natáčení využila ty, které užití nečekalo: „Moje sestřenice Karol má velkou farmu na květiny Louky květ, omylem vypěstovali nevhodnou várku tulipánů pro vázání kytic a dala mi je všechny k dispozici. Bylo jich opravdu mnoho! Po natáčení jsme je rozdávali všem sousedům!," vysvětluje držitelka ceny Anděl v kategorii Zpěvačka roku 2015.

Kromě zmiňovaného klipu se skladba Gold dočkala výjimečného zpracování také v rámci příprav přenosu letošního 29. ročníku Andělů. Všechna živá vystoupení totiž vznikala s ohledem na mimořádnou situaci v prostorech, na které dopadla vládní nařízení ohledně koronaviru a musely být na delší dobu uzavřené. Konkrétně Klára a Lake Malawi natáčeli live společně s rapperem Renne Dangem unikátní medley ve vypuštěném bazénu plaveckého stadionu a výsledkem je vskutku úchvatná podívaná, na kterou se můžete těšit už v sobotu 20. června od 21 hodin na ČT1.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, Vytisková se s Lake Malawi letos potká kromě klipu také na jednom pódiu. Stane se tak 25. listopadu v pražské ROXY, kde Klára Vytisková s kapelou odehrají s Lake Malawi speciální dvojkoncert, v jehož rámci se můžeme těšit na dva plnohodnotné koncertní sety, jejichž pomyslným vrcholem bude právě aktuální singl Gold.

„ROXY mě táhne, vracím se tam ráda a sama jsem tam zažila spoustu skvělých koncertů. Těším se na společnou energii našich posluchačů a fanoušků Lake Malawi, bude to hodně speciální večer,“ komentuje Vytisková chystané vystoupení, na nějž pořídíte od pondělí 15. 6. od 10:00 vstupenky prostřednictvím portálu GoOut.

Připojené video