IGOR OROZOVIČ

POVÍDKY Z ŠUPLÍKU OTY PAVLA

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6616-2

Ve čtvrtek 2. července 2020 by oslavil devadesáté narozeniny jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů dvacátého století Ota Pavel. K výročí narození oblíbeného spisovatele vydává Supraphon na dvojalbu rozsáhlou audioknihu, která obsahuje bezmála devět hodin legendárních nahrávek ze sedmdesátých až devadesátých let i zcela nové nahrávky z knihy „Povídky z šuplíku“ objevené v pozůstalosti a publikované teprve v roce 2004 při souborném vydání celého díla Oty Pavla v nakladatelství „Sláfka“ Slávky Kopecké. Vznikl tak unikátní komplet, který posluchačům dopřeje nebývalé množství znamenitých nahrávek, zachycujících souznění hereckých interpretů čtyř generací s poetickým dílem Oty Pavla.

Slávka Kopecká, nakladatelka sebraných spisů Oty Pavla, ke knížce s texty z pozůstalosti „Povídky z šuplíku“ uvedla: „Při editorské práci na Sebraných spisech Oty Pavla jsem objevila mnoho neznámých novinových článků autora, četnou korespondenci s bratry a především pak skvělé povídky, které za života spisovatele nevyšly v autorizované podobě, jen všelijak zmrzačené tehdejšími cenzurními zásahy. S pokorou a trvalým obdivem jsem tehdy uspořádala tuto pozůstalost do knížky Povídky z šuplíku,“

Igor Orozovič, člen Činohry Národního divadla v Praze, při nahrávání „Povídek z šuplíku“ řekl: „Ota Pavel je pro mě esence české kultury. Mám dojem, že tak, jak to cítil on, by chtěli cítit všichni Češi. V jeho příbězích je lidskost se všemi zákrutami, láska k vlasti a přírodě, krása, smutek i legrace a všechno je to servírované s neuvěřitelnou upřímností, lehkostí a v úžasné literární kvalitě. Měl jsem zpočátku ohromný respekt, když jsem si uvědomil, že mám být v rámci jedné audioknihy s legendami jako je Horníček, Brodský nebo Sovák, ale trochu mě uklidnilo a zároveň překvapilo, že Ota Pavel byl v době, kdy ty povídky psal, v mém věku."

Audiokniha „Ota Pavel – Povídky“ vychází na 2CD-MP3 i v digitálních formátech.

Multilink: https://lnk.to/OtaPavelPovidky

Připojené video