JAN SMIGMATOR

PRVNÍ V ČESKÉ DVANÁCTCE

Koupit album
Katalogové číslo: VT 0046-2

Swingový zpěvák Jan Smigmator dokončuje v těchto dnech nové album, které na podzim vydá u Supraphonu. Svým příznivcům jako první ochutnávku nabídl legendární standard amerického skladatele Henryho Manciniho a textaře Johnnyho Mercera Měsíční řeka (Moon River). A právě s tímto singlem vstoupil do hitparády Českého rozhlasu hned na první příčku!

Píseň Měsíční řeka má již i vizuální podobu. Díky videoklipu, který zpracoval legendární kameraman Jan Malíř společně s Norbim Kovácsem. Vznikl v nahrávacím studiu ve Svárově a spolu s Janem Smigmatorem se v něm objevuje i skvělý hráč na Hammondovy varhany Ondřej Pivec.

Vedle dokončování nového alba Jan Smigmator zve své příznivce na speciální sérii komorních zahradních setkání nazvaných Jazz Piknik, o která je mezi fanoušky velký zájem. „Diář jsem měl pod tlakem událostí na červenec a srpen komplet vyškrtaný, a tak jsme se s manželkou rozhodli, že uspořádáme několik hudebních večerů přímo na naší chalupě,“ říká Jan Smigmator a ještě upřesňuje: „Jazz Piknik jsme na zahradě na Vyžlovce rozjeli už koncem června a hrát chceme celé léto.“

Pokud chcete podpořit novinku Jana Smigmatora v hitparádě Česká dvanáctka, pošlete SMS ve tvaru HIT (mezera) 1 na číslo 900 11 03. Hlasovat můžete do středeční půlnoci.

Hitparáda ČRo Dvojka Česká dvanáctka vzniká ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů. Každý týden soutěží 12 českých písniček. Tři skladby s nejnižším počtem hlasů jsou v následujícím kole nahrazeny novými. Písnička, která se udrží v hitparádě 12 týdnů, získává Zlatou Dvanáctku a automaticky se stává součástí playlistu Nočního proudu na ČRo Dvojka. V případě, že tato písnička ani jednou během těchto 12 týdnů neskončí na prvním místě, vypadává. Písničky do systému nabízejí interpreti, vydavatelé, manažeři. Nasazuje je dramaturgie pořadu v zájmu vyváženosti. Do dalšího ročníku postupují skladby, které nejsou vánoční a zároveň nezískaly žádné ocenění v roce 2019.

Více: https://dvojka.rozhlas.cz/…ctka-7230427

Připojené video