LVÁŘKA

PROMLOUVÁ HLASEM HRZÁNOVÉ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6612-2

Úspěšnou knihu mladé autorky Terezy Janišové, jež před časem čtenáře zaujala čarodějnou fantasy trilogií Erilian, vydává Supraphon jako audioknihu, kongeniálně načtenou Barborou Hrzánovou. Audiokniha vyjde ve formátech CD-MP3, FLAC + MP3 již v pátek 28. srpna 2020 a bude obsahovat nahrávku v celkovém čase 8 hodin 44 minut. Fantazijní vyprávění je určené teenegarům, ale zaujme i dospělé posluchače se zájmem o historii a žánr fantasy.

Lvářka je román z prostředí současné a rudolfínské doby, ve kterém se setkáváme s architektem Josefem a bylinkářkou Vavřínkou. Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci potkají na pražském vrchu Petříně. Když je totiž vesmír ve správné konstelaci, dá se skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu Josefa a Vavřínky se setkáme se střípky tajemných pražských legend i s některými známými postavami našich dějin, jako jsou například císař Rudolf II., magistr Kelly či Rabi Löw, dozvíme se i zajímavé podrobnosti o tom, jak fungoval život v Praze 16. století.

Nejenže se čtenář ponoří do dobrodružného příběhu, ale navíc se jen tak mimochodem dozví řadu zajímavých i užitečných informací o Malé Straně a rudolfínské době. Architektka Tereza Janišová začala psát, aby se tak odreagovala při studiu architektury.

„V příběhu se do značné míry odráží můj život na Hradčanech, práce v oboru architektury, zájem o pražské legendy a láska ke zvířatům,“ říká ke knižní novince její autorka Tereza Janišová.

Připojené video