MICHELLE OBAMOVÁ

MŮJ PŘÍBĚH

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6600-2

Malá Michelle Robinsonová vyrůstala v jižní části Chicaga, bydlela ve společném pokoji s bratrem Craigem a hrávala si s ním v nedalekém parku. Její rodiče Fraser a Marian Robinsonovi ji odmalička vedli k nebojácnosti a otevřenosti. Postupně ji život zavál mnohem dál: přes kampus Princetonské univerzity, kde poprvé pocítila, jaké to je být jediná černoška v přednáškové aule, až do proskleného kancelářského věžáku na post vysoce postavené firemní právničky. Tady se také jednoho letního dopoledne objevil student práv jménem Barack Obama.

V knize Můj příběh líčí Michelle Obamová počáteční léta svého manželství, kdy se snažila sladit práci a rodinu se strmě stoupající politickou kariérou svého muže. S grácií, humorem a nevídanou upřímností nám nabízí sugestivní pohled do zákulisí oněch chvil, kdy její rodina přelomovým způsobem vstoupila na světovou scénu, i na osm historických let, jež prožila v Bílém domě; na to, jak se postupně seznamovala se svou zemí a její země se seznamovala s ní. Michelle Obamová nás ve svých vzpomínkách nechá nahlédnout do duše jedinečné, průkopnické osobnosti, jež se snaží žít nearanžovaný život a své síly i hlas propůjčuje do služeb vyšších ideálů. Sama k tomu poznamenala: „Když jsem psala Můj příběh, byl to pro mě hluboký osobní zážitek. Úplně poprvé jsem měla prostor se otevřeně zamyslet nad svojí neočekávanou životní dráhou. V této knize hovořím o svých kořenech, o tom, jak malé děvče z chicagské South Side nalezlo ve svém hlase sílu a dokázalo tuto sílu předat jiným. Doufám, že moje osobní cesta bude čtenáře inspirovat k tomu, aby v sobě nalezli odvahu a stali se tím, kým touží být.”

Supraphon audioknihu Michelle Obamová – Můj příběh vydává na 2CD-MP3 a v digitálních formátech již v pátek 4. září 2020. Ve zvukové podobě se interpretce Zuzaně Stivínové podařilo stát se jakoby autorčiným druhým já, takže s nebývalou přesvědčivostí a invencí vypráví její zajímavé životní osudy. „Kniha je velmi osobní a upřímná. Jako autorka sama. Myslím, že to je pro ni teprve začátek,“ uvedla Zuzana Stivínová a ještě doplnila, co bylo při nahrávání největším oříškem: „… byl to její ,objem‘, nikdy jsem nebyla rychločtenář. Smutné pasáže jsou vždy výzva… A když tam byla různá jména, tak se mi často zamotal jazyk…, ale byla to krásná práce!“ Zuzana Stivínová před časem několik let žila se svojí rodinou v USA. Na otázku, co jí v tomto smyslu v knize zaujalo a bylo zároveň povědomé, řekla: „Vlastně se mi dost věcí a lidí díky této knize objasnilo. Vypadá to, že kniha vyšla v ,pravý čas‘, ale myslím, že pro tuto knihu by byl ten ,pravý čas‘ vždy!“

Připojené video