MICHAL HORÁK

Vpoho!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6579-5

Na jaře se vydal na virtuální Rande s Berenikou Suchánkovou, před prázdninami byl V toleranci s Terezou Balonovou a teď je jednoduše Vpoho. Talentovaný písničkář Michal Horák je v posledních měsících prostě na roztrhání. A jak dokazuje zbrusu nový klip, v němž vystřídal hned několik rolí, hlavu si z toho rozhodně nedělá. Naopak! Královsky se baví a nerozhodí ho ani volný pád nebo mít za šéfa hvězdného Hynka Čermáka. Královsky bavit se můžete s Michalem i vy, a to nejen u klipu, který je ke zhlédnutí zde: http://y2u.be/83zFoRohZ5U, ale již brzy také na společném turné s Voxelem s výmluvným názvem Snad někdo přijde, které odstartuje 19. října.

„Nejblíž mi ze všech lokací a rolí bylo nejspíš letištní prostředí, to mě odmalička fascinovalo,“ komentuje Horák skutečnost, že během pár minut vystřídal v novém výpravném klipu v režii Martina Hammerschlaga mimo jiné roli baristy, basketbalisty-rapera, zvládl se stát zaměstnancem století a coby pilot-kaskadér pod dohledem profesionálů z Volnýpád.cz si vyzkoušel i tandemový seskok z letadla.

„Na to, že mám tyhle adrenalinový záležitosti rád a už jsem zkusil leccos včetně skoku na laně, tak jsem byl ze seskoku ze 4 km teda vystrašenej jak blázen. A to jsem dokonce během natáčení skákal dvakrát, jednou na zkoušku a jednou naostro. Ale musím říct, že bych si to klidně zopakoval, byl to neskutečnej zážitek,“ dodává písničkář, který se kromě stále stoupající přízně fanoušků těší z nominace na Objev roku ve fanouškovské Anketě Žebřík 2019 i z návštěv­ností a přijetí velmi úspěšného prvního samostatného turné, jež zakončí 23. 9. v Českých Budějovicích.

Dlouho ale odpočívat nebude! Svůj nový, příjemně chytlavý a (zvlášť v těchto dnech a týdnech) svěže pozitivní singl totiž kromě samostatných vystoupení představí naživo společně s dalšími hity z loňského debutu Michalovo cédéčko i v úvodu zmíněnými songy během října až prosince na Snad někdo přijde tour.

To absolvuje společně se svým dlouholetým kamarádem a žánrově spřízněným písničkářem Voxelem, přičemž fanoušci se dle Horákových slov rozhodně mohou těšit na mnohem víc než jen „obyčejný dvojkoncert“: „Především chceme s Voxelem oba koncerty trochu propojit. Můj houslista Adam a Vaškův basista Milan spolu koneckonců několikrát coby správný folklóristi hráli, a celá naše turnéčková banda už se taky zná nějakej pátek, tudíž je nasnadě dát i něco pořádnýho společně do kupy. Navíc si jedeme na jedný vlně humoru i hudebního vkusu, což je prostě skvělý.“

„S Michalem jsme si sedli snad hned a už v té době mě napadlo, že nějaký společný koncert by mohl být moc fajn. A jak tenhle nápad zrál, naše kamarádství se utužilo, tak jsme se rozhodli to vzít z gruntu a udělat rovnou pořádné společné celorepublikové turné. Hostovali jsme si navzájem na deskách, klipech i koncertech, tak je víc, než jasné, že se prostě máme rádi. A v podobném přátelském a hostujícím duchu se ponese celá naše šňůra,“ dodává k tomu Voxel.

Se svými chytlavými písněmi, které si budete zpívat od prvního refrénu a jen tak je z hlavy nevyženete, se Michal Horák a Voxel chystají na celkem třináct českých a moravských měst. Kompletní výčet všech zastávek najdete níže nebo na Michalově webu, kde získáte i info o předprodeji vstupenek na jednotlivé koncerty.

Připojené video