Tata Bojs míří do Jižní Koreje a chystají vinylový singl

Nový materiál kapela představí v prosinci na koncertech v Brně a Praze

Po více než třech letech od vydání zatím poslední řadovky Ležatá osmička se zdá, že se fanoušci Tata Bojs mohou konečně začít těšit na nový materiál. Tedy letos alespoň na dvě písně, které vyjdou na sklonku roku na vinylovém singlu a Milan Cais, Mardoša a spol. je naživo představí 16. 12. v brněnském klubu Fléda a 18. 12. v pražském Divadle Archa. Ještě před tím ale Tata Bojs čeká výlet do Jižní Koreje, kde na čtyřech koncertech mezi 10. a 15. říjnem opráší svou spolupráci s Ahn Triem, v rámci které vzniklo akustické album Smetana.

Dva z těchto koncertů navíc proběhnou v rámci největšího asijského filmového festivalu Busan International Film Festival. „Zahrát si s holkama v jejich rodné zemi bylo přání nás všech už od začátku spolupráce před deseti lety. S festivalem v Busanu jednáme přes České centrum v Soulu druhý rok. Tedy na začátku všeho stojí chuť a iniciativa českého centra v Soulu. Samotný festival je pak takové asijské Cannes, jen kapku větší aspoň co se návštěvnosti týče. Na setkání a hraní se těšíme, na cestu už méně,“ komentuje to s úsměvem Milan Cais.

„Alespoň s některými ze sester se tu a tam vidíme soukromě, když někdo z nás přeletí přes oceán. Ale společné vystoupení jsme měli naposledy v roce 2009. Takže v této dekádě to bude poprvé! Zkoušení tedy bude nutné. Napřed domácí příprava a pak máme vyhrazený nějaký společný zkoušecí čas přímo v Koreji. Aby nám to harmonikovalo,“ dodává Mardoša, který zároveň s typickým vtipem podotýká, že „jak znám své nervy, tak tam určitě bude speciální stresscode!“

Po návratu z Jižní Koreje se hodlají Tata Bojs naplno pustit do nahrávání nových písní. Zatím jsou hotové pouze demoverze k pěti věcem, které by se měly objevit na novém albu plánovaném na jaro příštího roku. „Ale aby to fanouškům nepřipadalo tak dlouhé, ještě tento rok před Vánocemi vydáme desetipalcové vinylové SP se dvěma zbrusu novými písničkami. A protože nechceme dávat ani jedné z nich větší důležitost, budou na singlu obě strany A,“ prozrazuje Cais.

Netradičně pojatý vinylový singl Tatáči pokřtí na dvou speciálních koncertech, které bude hostit 16. 12. brněnská Fléda a 18. 12. pražské Divadlo Archa, kam se Tata Bojs koncertně ve velkém stylu vrátí po téměř dvanácti letech.

„Zajímavostí bude, doufám, i to, že fanoušci uslyší dvě, možná dokonce tři nové písně z připravovaného alba ve světových premiérách naživo. A díky tomu, že SP jsme pojmenovali Strana A, chtěl bych tvar písmene A vzít do hry i na scéně. Takže další premiéra – tentokrát nové scény. A samozřejmě projekce i světýlka budou blikat ostošest! Ještě se mi líbí, že ‚strana A‘ je zároveň část textu písně Geometrická. Tu budeme muset asi taky zahrát,“ usmívá se Cais.

Vstupenky do Brna i Prahy jsou již nyní v předprodeji. Na pražský koncert v Divadle Archa a v sítích Ticketpro a Ticketportal a na brněnský v Domu Pánů z Lipé, v Indies a v sítích SMS ticket a Ticketportal. Více informací ohledně vydání vinylového SP a o nových písních očekávejte v následujících týdnech.