ANETA LANGEROVÁ

BÍLÝ DEN

Koupit album
Katalogové číslo: AS003-3

Bílý Den, tak se jmenuje zbrusu nový singl z připravovaného alba Anety Langerové Dvě slunce, vycházejícího 26. listopadu 2020. Spolu se singlem spatří světlo světa i nový videoklip.

Píseň je oslavou každodenního dobrodružství života, ve kterém jsme všichni svým hlavním hrdinou Je jenom na nás, jestli jej naplníme odvahou nebo strachem. Jestli život žijeme, nebo přežíváme.

“Bílý Den je o cestě každého člověka k sobě samému. K tomu upřímnému uvědomění si, že žijeme to, na co máme a jsme přitom šťastni,” dodává Aneta pro niž byl tentokrát tvůrčí inspirací její otec.

Radost z tvorby Anety Langerové pokračuje dalšími příběhy, vytvořenými ve vzácné spolupráci s klavíristou, spoluautorem a producentem nové desky Jakubem Zitkem.

“K písni Bílý Den mne osobně inspiroval stejnojmenný román Jacka Londona. Vyjadřuje příběh člověka, který se nerozvážně pustil do honby za bohatstvím, zisky a požitky. Musel bojovat o přežití se silnějšími, aby se dostal na úplné dno, kdy se mu rozjasnilo a pochopil, že jsou mnohem důležitější jiné věci, jako například láska, přátelství a prostý život,” říká Jakub Zitko.

Singl Bílý Den byl nahrán ve Studiu Anténa v hudebním obsazení: Aneta Langerová zpěv, kytara, Jakub Zitko piano, zpěv, Martin Kopřiva bicí nástroje, Ludvík Kulich elektrická kytara a Miloš Klápště baskytara.

Hudba: Aneta Langerová, Jakub Zitko; Text: Aneta Langerová, Jakub Zitko.

Scénáře a režie videoklipu se ujal Zdeněk Suchý. Ten si ke spolupráci přizval kameramana Tomáše Krestu a střihače Jakuba Vovse.

Režisér Zdeněk Suchý o spolupráci prozradil: „Mám rád umanuté muzikanty, teda ty dobré. V klipech mě baví hledání nelehké formy, kdy se nic neděje, ale my víme, proč to tak je. Aneta v klipu Bílý Den fyzicky není. Jsou tam její slova, hlas a hudba. Ve svém prostoru jsme uvnitř sebe. To, co jsme v něm, jsme snad my. Teď jenom najít odvahu vyjít ven.“

V hlavní roli účinkuje český herec s nekonečným smyslem pro humor Miloslav Mejzlík.

Následovat Anetu do světa Dvou sluncí mohou její fanoušci, pokud si od 22. 10. na www.langerovaaneta.cz předobjednají nové CD a budou jej mít jako první u sebe doma, hned jak opustí výrobní linku, a navíc i s podpisem.

MULTILINK: https://anetalangerova.lnk.to/BilyDen

Připojené video