KLÁRA VYTISKOVÁ

LIVE SESSION I ONLINE KONCERT

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6576-2

Na jaře udělala uznávaná zpěvačka Klára Vytisková radost sobě i svým fanouškům skvěle přijatou albovou novinkou Love Is Gold. Album, jež v letošním roce doprovodily klipy Just Be You a Gold s hostujícím Albertem Černým z Lake Malawi, sklidilo řadu pozitivních recenzí. S ohledem na situaci se však zatím nedočkalo koncertního křtu. Jako náplast za odložený křest a společný koncert s Lake Malawi v pražské ROXY Klára natočila společně s kapelou speciální live session, která bude zveřejněna 25. 11., tedy v den původně plánovaného vystoupení v ROXY. Během natáčení bylo navíc odhaleno jedno překvapení – Klára čeká společně s manželem Romanem Víchou třetího potomka!

„Díky lockdownu a podzimu v kabátu se mi dařilo těhotenství dlouho skrývat, a tak vše vyšlo najevo až při natáčení live session, kterou chci věnovat fanouškům místo přesunutého křtu v ROXY. Díky natáčení jsem si uvědomila, jak nám všem živé koncerty chybí,“ říká Vytisková k natáčení v prázdném klubu Meetfactory, kde si s kapelou rozložila nástroje na místě, kde normálně stojí publikum. Kluby teď zejí prázdnotou a využití celého prostoru jako prázdnoty doby pro kulturu je symbolické.

Dvojnásobná maminka po narození každé dcery vydala desku (Home /2015/, Love Is Gold /2020/) a na to konto říká: „Děti jsou obrovská inspirace, jsou to múzy.”

Když pak přijde na očekávaný třetí přírůstek do rodiny a obligátní otázku ‚kluk nebo holka?‘, Vytisková s úsměvem prozrazuje: „Vlastně jsem si vždy myslela, že budu mít tři dcery. Rozhodně ‚nezkoušíme kluka‘, s Romanem jsme zkrátka toužili po třech dětech, ale nevěděli jsme, jak nám to jako rodičům půjde. Po druhé dceři Olivii bylo jasné, že chceme větší rodinu. Moc se těšíme!”

Že držitelce Ceny Anděl 2015 těhotenství svědčí a živé hraní si užívá s velkou energií si kromě připravované live session budou moci fanoušci ověřit již o několik dní dříve, když společně s kapelou (a Albertem Černým v roli hosta v písni Gold) zahraje v rámci oslav 17. listopadu od 19:00 na Koncertě pro budoucnost. Ten proběhne v pražském Obecním domě, přenášet jej bude online Česká televize a k vidění bude také na sociálních sítí.

Bude-li to jen trochu možné, Vytisková plánuje koncertovat se svou kapelou i v létě příštího roku: “Pokud bude situace příznivá pro konání festivalů, pojedu i s dětmi, mám to vyzkoušené, na klubové turné je nevozím, ale v létě jde hraní i s malými dětmi skvěle kloubit, holky festivaly milujou.”

Připojené video