DASHA

DASHA SYMPHONY

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6708-2

Jedna z našich nejlepších zpěvaček, Dasha, vydala album, které potěší svojí ryzí muzikalitou. Jmenuje se Dasha Symphony, je ozvěnou mnohaletého koncertního turné, nahrála je, jak je z názvu patrné, se symfonickým orchestrem, a vedle několika českých kousků přináší především světově prověřené evergreeny. Jejich aranže pro symfonický orchestr a rytmickou skupinu Pájky Pájk vytvořil skladatel, producent a dirigent Martin Kumžák. Vzniklo album, které rozhodně nezarmoutí, naopak – v současné době může působit i terapeuticky.

„Koncerty se symfonickým orchestrem nás s kapelou Pájky Pájk a Martinem Kumžákem moc bavily, každý měl neopakovatelnou atmosféru. Říkala jsem si, že by bylo fajn tu atmosféru zachytit. Na květen jsme tak domluvili koncert, byl vyprodaný, a ten měl být zaznamenán. Z důvodů protikoronavirových opatření z něj ale sešlo. Hledali jsme tedy jinou cestu, jak to album uskutečnit. Zmíněná opatření nenahrávala posunu třeba o měsíc, takže jsme čekali, až se budeme moct s tak velkým tělesem vůbec sejít v jednom sále. Nakonec vznikla ve své podstatě studiová nahrávka,“ uvedla Dasha ke své albové novince.

Dasha s kapelou Pájky Pájk v sobotu 12.12. 2020 od 18:00 hodin uskuteční streamovaný online koncert na Mall TV v sekci #kulturažije. Podpoří tak přes nadační fond DONIO paralympioniky. „Paralympionici mají v této době daleko větší bariéry než teď my zpěváci, muzikanti,“ dodává k „pozvánce“ na VIP LIVING YACHT FEST Dasha.

Poslechněte si rozhovor s Dashou a Martinem Kumžákem v podcastu: https://www.supraphonline.cz/podcast/3-dasha

Připojené video