VALENTÝN – DEN VĚNOVANÝ LÁSCE

ZA POSLECHU ROMANTICKÉ HUDBY

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6551-2

Supraphon má k svátku všech zamilovaných ve své nabídce velkou kolekci romantických písniček. Ať jsou to dnes již legendární songy ze 70., 80. a 90. let, které najdeme na trojalbu O lásce, nebo třeba album milostných songů Karla Gotta Za lásku pálím svíci. K navození láskyplné atmosféry jsou tady také alba: Intimity Jitky Zelenkové, O lásce Hany Zagorové, Mapa lásky Štefana Margity či novinka stále populárnější formace 4 Tenoři, která obsahuje nejkrásnější filmové a muzikálové melodie.

Při poslechu písniček o lásce musíme stále a znovu oceňovat skvělé české texty našich autorů. Mnohé jejich slogany, názvy a obraty se v průběhu let staly součástí běžné češtiny. Jsou to písně, které s námi jdou životem, protože dokázaly vyjádřit naše nálady a pocity.

Debutové album 4 Tenorů obsahuje citlivý výběr melodií jako stvořených pro romantické chvíle. Může být krásným dárkem k svátku všech zamilovaných, který se pravidelně slaví na Valentýna 14. února.

4 Tenoři k letošnímu Valentýnu přicházejí s videoklipem k písni Love Changes Everything a pod názvem Prý kdo s láskou usíná ji českým textem opatřil zpěvák a člen 4 Tenorů Pavel Vítek, který k tomu uvedl: „Mám radost, že mi můj text na tuhle muzikálovou píseň v Londýně schválili. Napsal ji Andrew Lloyd Webber a vždycky patřila k mým nejoblíbenějším.“ Své vzkazy ke klipu připojili i další tenoři: „Lásku v téhle době potřebujeme vedle zdraví nejvíc. Posíláme ji všem zamilovaným,“ uvedl Marian Vojtko a Jan Kříž dodal: „Je určena každému, kdo někoho miluje a je milován.“ Michal Bragagnolo poselství uzavřel: „Je to tak, jak v téhle písničce zpíváme: kdo s láskou umí žít, v sobě slunce rozsvítí!“ Skladba Prý kdo s láskou usíná je součástí každého koncertu 4 Tenorů a video bylo natočeno při online streamu z hradu Karlštejn, kde zpěváky doprovodil skvělý Unique Quartet.

KOMPLETNÍ VALENTÝNSKÁ NABÍDKA na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…ial/valentyn

Připojené video