Spustili jsme novou službu - Katalyzátor

Znáte svůj cíl - my Vám pomůžeme na startu!

Všem nápaditým tvůrcům se otevírá nová šance na realizaci neotřelých záměrů a smělých plánů. S podporou nadšené komunity, se spolehlivým týmem věci znalých profesionálů v zádech. Od 13. října je tady pro ně Katalyzátor (www.katalyzator.cz), fungující na principu crowdfundingu. Tento u nás i ve světě četnými úspěšnými projekty ověřený systém získávání peněz od přispěvatelů výměnou za atraktivní odměny je v případě Katalyzátoru osvěžen hned několika bonusy.

Katalyzátor staví na bohatých znalostech a letitých zkušenostech z mnoha oblastí kulturního a veřejného života – je společným dílem hudebního vydavatelství SUPRAPHON, agentury 2media.cz a známého aktivisty veřejného prostoru Ondřeje Kobzy. Vznikl s ambicí pomáhat na svět kvalitním kulturním projektům, být prostředníkem, který v pravou chvíli vstoupí do tvůrčího procesu, urychlí jej a nasměruje k uskutečnění. „Jednoznačně preferujeme kvalitu nad kvantitou. Každý projekt nás zajímá, chceme mít čas, dát mu vše, co potřebuje,“ definuje jednu z klíčových Janek Jaros, manažer projektu.

Namísto zdlouhavého a mnohdy marného hledání investorů se autoři mohou prostřednictvím stránek www.katalyzator.cz obrátit na tým Katalyzátoru. Je-li jejich projekt vybrán, vytvoří nápaditou prezentaci – krátké, výstižné video, které přiláká pozornost potenciálních přispěvatelů, a vymyslí atraktivní odměny. Velkou výhodou Katalyzátoru je, že cílová částka není nijak omezena. 5 000, 10 000, 50 000 Kč… záleží jen na tvůrci, kolik peněz na realizaci svého nápadu, včetně výroby a distribuce odměn pro přispěvatele, potřebuje. Projekt může být na Katalyzátoru vystaven 30, 45 nebo 60 dní. Princip je jednoduchý – pokud se během dané doby nepodaří od přispěvatelů vybrat celou cílovou částku, tvůrce nedostane nic, takže rizika jsou minimální.
Unikátem Katalyzátoru je kategorie KATALYZÁTOR POMÁHÁ, jejímž prostřednictvím kdokoliv může přispět na zveřejněný charitativní projekt a jednoduše a rychle tak změnit konkrétní osud k lepšímu. Na daný dobročinný účel jde vždy celá vybraná částka.