VILÉM VEVERKA

KONCERT A KŘEST 2LP!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4286-2

Hobojista Vilém Veverka pokřtí na koncertě „Bez limitů“ album „Next Horizon“ na 2LP! Jeho hosty budou Pavel Šporcl a Patricie Janečková. Koncert v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny) natáčí Česká televize.

Jméno Viléma Veverky je dobře známo všem, kdo propadli okouzlujícímu tónu hoboje. Jeho cesta k mistrovské virtuozitě vedla přes vavříny z mezinárodních soutěží, zkušenost z Berlínské filharmonie, působení v komorních souborech Ensemble Berlin Prag či PhilHarmonia Octet a nastudování širokého repertoáru od baroka po bezpočet soudobých děl, která v nejednom případě premiéroval. Jeho repertoárový záběr je ovšem mnohem širší a Vilém Veverka má ambici představit hoboj i ve zcela jiném kontextu, než jsme zvyklí. Po několika „klasických“ vrcholech si splnil jeden ze svých dalších snů vydáním crossoverového alba NEXT HORIZON, které ve čtvrtek 23. září 2021 v Pražské křižovatce v kostele sv. Anny představí na mimořádném koncertě s hudební formací ULTIMATE W BAND nazvaném NO LIMITS. Exkluzivními hosty Viléma Veverky jsou houslový virtuos Pavel Šporcl a sopranistka Patricia Janečková.

„Koncert v Pražské křižovatce je speciální z mnoha důvodů. Je to průnik do možností hudby bez žánrových ohraničení. Johann Sebastian Bach v kontextu hudby Michala Pavlíčka či Chicka Corey. Zahraji s Pavlem Šporclem, se kterým spolupracuji již řadu let, a těším se na neobvyklé vystoupení se sopranistkou Patricií Janečkovou. Koncepce koncertu vychází z alba Next Horizon, které v Pražské křižovatce před kamerami České televize pokřtíme na dvoj vinylové desce,“ uvedl Vilém Veverka.

Partnerem koncertu NO LIMITS je Česká televize a Vojenská zdravotní pojišťovna. Vstupenky mohou naši diváci zakoupit v síti Ticketportal a GoOut.

Připojené video