TOMÁŠ KLUS

NOVÉ ALBUM

Koupit album
Katalogové číslo: 8590233058401

S odstupem tří let od vydání alba Spolu a po dvou speciálních minialbech – lockdownovém Pět pohromadě a politickém ČauČesku – se chystá plnohodnotný albový návrat Tomáše Kluse. Jeho novinka Cítím vyjde začátkem prosince a bude v exkluzivní distribuci Supraphonu.

Album obsahuje šestnáct písní, které vznikaly ve spolupráci s producentem Jiřím Burianem (Kapitán Demo, Southpaw, Republic of Two) v jeho hudební laboratoři Alpha Studio. Jiří Burian vtiskl písním současný zvuk a zároveň podtrhl Klusův jedinečný písničkářský styl. Jednotlivé songy se dotýkají lásky, rodiny, naděje, ale i pocitů osamělosti, hledání přátelství a touhy porozumět sobě i okolnímu světu.

Vydání alba předznamenává singl Tajemství, jenž právě vychází v digitálních servisech a doprovází ho originálně výtvarně zpracované lyric video vytvořené motion designerem Honzou Urbancem, které vychází z chystané grafické podoby alba, za nímž stojí experimentální výtvarnice a kolážistka Anička Borovičková Ročková aka #ulepena.

„Nesmírně se těším, až lidé uslyší album Cítím také z toho důvodu, že to je po třinácti letech mé hudební dráhy první popová deska, i když jsem celé ty roky součástí českého mainstreamu. Těším se taky, až písničky z nového alba budeme s Cílovou skupinou hrát na koncertech, protože je to i návrat ke kořenům, obohacený o nové koření,“ uvedl Tomáš Klus.

Od března se Tomáš Klus se svou kapelou Cílová skupina vydá na CÍTÍM – TOUR 2022, které plánuje odstartovat koncertem ve Žďáru nad Sázavou a dál pokračovat až do června koncerty například v Plzni, Táboře, Hradci Králové, Brně, Ostravě, Liberci, Praze, Českých Budějovicích. Nové písničky představí i na Slovensku.

Prodej vstupenek na turné odstartuje v nejbližších dnech, upřesnění bude k dispozici prostřednictvím sociálních sítí a webu Tomáše Kluse.

Pro všechny příznivce Tomáše Kluse, kteří se rozhodnou pořídit si vstupenku na kterýkoliv z koncertů plánovaného turné, pak čeká speciální bonus. Po jejich zakoupení obdrží unikátní kód, díky němuž získají do konce letošního roku slevu 21% na nákup nového alba prostřednictvím: www.supraphonline.cz.

CÍTÍM – TOUR 2022
18. 3. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
19. 3. PLZEŇ
25. 3. TÁBOR
26. 3. HRADEC KRALOVE
01. 4. BRNO
08. 4. OSTRAVA
23. 4. LIBEREC
27. 4. PRAHA
06. 5. CHEB
13. 5. OLOMOUC
21. 5. SVOJŠICE U PARDUBIC
03. 6. PEZINOK SK
18. 6. ČESKÉ BUDĚJOVICE

TRACK LIST ALBA Cítím: Zatím/ Tajemství/ Setkání s Milou/ Cítím/ Tamarotti/ Zázrak/ Mariím/ Reflexe/ Nedělat bordel/ Fí/ Osvícen/ Udělám to samé/ Liberté/ První báseň/ Manasarovar / Vánoční čas

Multilink singl Tajemstvíhttps://tomasklus.lnk.to/Tajemstvi

Připojené video