HANA ZAGOROVÁ NATOČILA PRVNÍ VIDEOKLIP

První oficiální videoklip Hany Zagorové je na světě

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6259-2

Tentokrát nevznikl jako součást televizního pořadu, tak jak tomu zatím bývalo. Vizuální podobu písničce Bleriot dala režisérka Markéta Nešlehová ve spolupráci s kameramanem Vítem Bělohradským. Píseň ztvárnili jako podobenství dávné lidské touhy vrátit čas, vznést se, oprostit se od zemské přitažlivosti a přiblížit se svým snům.

Stálice naší populární hudby Hana Zagorová vydala letos po sedmi letech nové album, které pojmenovala Vyznání. Mimořádnou pozornost v médiích vzbudila písnička Bleriot, kterou pro ni napsali muzikanti z kapel Tata Bojs a Vypsaná fiXa. Autor hudby Jura Hradil v ní spojil síly s Márdim. Ten ji pojmenoval podle francouzského průkopníka letectví.

„Věřím, že někde startuje Bleriot / A letí pro mě a budeme dva / Až přistaneme, pozve mě na život,“ stojí v romantickém textu o čekání na nového muže nebo hrdinu. „Ta píseň prostě přilítla. Napsal jsem text a poslal ho Jurovi zpátky a on byl nadšený,“ popisuje Márdi a dodává: „Také jsem si vzpomněl, že tak v deseti letech jsem poslouchal písničku Spěchám… Tedy poslouchala ji moje máma z gramofonové desky. Od toho jsem se odrazil a v té naší písničce je na to i odkaz.“

Režisérka Markéta Nešlehová ke spolupráci s populární zpěvačkou poznamenává: „Hana Zagorová je jedna z mých hrdinek z dob, kdy jsem hrdinky ještě mívala. Tentokrát navíc ve skvostné náladě Bleriota, jak ji stvořili Jiří Hradil s Márdim – hurá za oba. Napsali dojemnou písničku, kterou Hana dotáhla a prožila. Chtěla jsem ten pocit podpořit: uctít ženskou energii. Dotvořit sen, který se třeba stal, zprostředkovat krásnou vzpomínku, která možná byla pouze zbožným přáním. Zachytit jemné mihnutí řas a zastavit čas. To si zaslouží každá zralá ženská.“

Hana Zagorová vystoupí v rámci show při letošním slavnostním vyhlášení ankety Český slavík 29. listopadu ve Státní opeře a v přímém přenosu TV Nova. V rámci podzimního turné Hanu Zagorovou se skupinou Boom Band čekají koncerty v moravské a slovenské metropoli. V Brně se uskuteční 1. prosince v Bobycentru a 2. prosince vystoupí v bratislavské Istropolis. Téměř vyprodaný je již i její vánoční koncert, jež se uskuteční 19. prosince ve velkém sále pražské Lucerny. Zde také převezme Zlatou desku Supraphonu za své album Vyznání, které vydala na jaře.

VIDEOKLIP: https://www.youtube.com/watch?…

Album Vyznání na Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…6575-vyznani
iTunes: https://itunes.apple.com/…/id867063049

Připojené video