GRAMOTINGLTANGL JANA WERICHA SE VRACÍ V KOMPLETU NA OSMI CD

Supraphon ve spolupráci s Českým rozhlasem vydává v kompletu osmi CD Gramotingltangl Jana Wericha.

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6198-2

K posluchačům se tak opět dostávají méně známé a pozapomenuté nahrávky, které potěší všechny příznivce Werichova nestárnoucího vyprávění.

Gramotingltangl byl pořad Jiřího Suchého, vysílaný od pondělí 4. října 1965 v podvečer Československým rozhlasem na tehdy novém vlnovém rozsahu velmi krátkých vln. Stále více oblíbená půlhodinka se vysílala až do léta 1968 a jejich celkový počet přesáhl šest stovek. Vedle Suchého v tomto pořadu chytrých úvah doplňovaných hudbou z gramofonových desek k posluchačům promlouval Miroslav Horníček, Ivan Vyskočil a Jiří Šlitr. Několik dílů pořadu Gramotingltangl uváděla i dvojice Šimek + Grossmann.

Od října roku 1966 se nepravidelně do léta roku 1967 před rozhlasovým mikrofonem objevoval i Jan Werich, který svým nezaměnitelným způsobem rozvíjel úvahy na nejrůznější témata. Podvečerních půlhodinek, ve kterých Werich vystupoval, bylo více než třicet.

V archivu Českého rozhlasu se nalezlo jedenáct půlhodin původních záznamů. Většina ztracených částí je doplněna pro nový CD komplet amatérskými nahrávkami rozhlasových pořadů z archivu Karla Koliše. Na osmi CD se tak díky Českému rozhlasu a Supraphonu k posluchačům dostává Werichovo vidění světa, jeho vyprávěných myšlenek s charakteristickým vtipem, postřehem, citem a inteligencí tvořivého génia. „Kromě pořadů Táto, povídej! jde v těchto Gramotingltanglech o jednu z nejdůležitějších spoluprací Jana Wericha s Československým rozhlasem,“ dodává Robert Tamchyna, jenž se podílel dramaturgicky na kompletaci archivních nahrávek za Český rozhlas.

Jan Werich – Gramotingltangl 1966 – 1967 vychází v kompletu na 8CD v pátek 5. prosince 2014 a bude zároveň k dispozici i v digitálních servisech jako jsou například Supraphonline či iTunes.