ANDY CERMAK

NOVÝ KLIP

Po úspěšných singlech Summer Lonely Night, Inside Outside a Dark Blue Sky přichází frontman Sunflower Caravan, zpěvák, pianista a skladatel filmové hudby Andy Cermak s emotivní novinkou Our Love! Působivou píseň, která je předzvěstí Andyho albového debutu, podbarvuje minimalistický videoklip, který pro Cermaka natočila jeho žena.


„Když jsem skládal Our Love, ještě jsem netušil, do jaké doby budu singl vydávat. Je to naprosto nečekaná doba hrozné války na Ukrajině, je to ale také doba vzájemné propojenosti a pomoci. Píseň Our Love je o naší lásce jako takové, a právě ta nám říká, jakým směrem se máme ubírat. Jak se zpívá v refrénu, je to ta nejlepší věc, kterou máme, za kterou musíme bojovat, a kterou musíme oslavovat. To, co vidíme nyní ve světě na straně dobra, je jasně poháněno láskou, neboli tím správným citem, který mají všichni v přirozenosti, akorát je někdy nezdravě potlačen nebo dokonce umlčen. Nejdřív mi to přišlo moc přímočaré až přehnané, ale refrén mi jaksi nedovolil jiná slova. S odstupem jsem rád, že jsem je tak nechal,“ komentuje Andy svou singlovou novinku.

 

Kromě samotného silného textu skladba zaujme také charakteristickým Cermakovým skladatelským rukopisem s dominantním zvukem piana a emotivním pěveckým projevem, který je navíc v závěru podkreslený výrazným sborem. Podobně jako v případě předchozích singlů, i u Our Love se o mix a skvělou současnou zvukovou produkci postaral osvědčený berlínský producent Niko Stoessl.

 

Když pak přijde na samotný videoklip, který vznikl kompletně na iPhone v domácí „low-budget“ produkci, Cermak dodává: „Napadlo nás si prostě hrát s prázdným pódiem, kde budu jen já a velké koncertní křídlo, jiný plán nebyl. Tak jsme strávili jedno příjemné odpoledne v KD Barikádníků a zkoušeli různé záběry. Nakonec jsem v postprodukci propojil záběry dohromady. Přišlo mi zajímavé použít dva různé záběry najednou, většinou se použije ten nejlepší a ostatní se vyhodí, tady má naopak divák možnost sledovat dvě performance zároveň.“ 

 

Jak už bylo naznačeno v úvodu, Our Love je další předzvěstí z chystaného sólového alba, na němž se Cermak profiluje jako silný autor melancholického klavírního popu a bude se tak zásadně lišit od tvorby jeho domovské kapely Sunflower Caravan. Album pojmenované Secret December vyjde letos v květnu a Cermak jeho vydání hodlá podpořit i koncertně, a to jak sám pouze s pianem, tak s doprovodnou kapelou ve složení Zdeněk Jurčík (bicí) a Vojtěch Šeliga (klávesy), kteří jsou známí třeba z kapel okolo Jaromíra Švejdíka

 

Připojené video