MICHAL KINDL

LOUTKA DEVÁTÁ

Koupit album
Katalogové číslo: MA2022-2

Michal Kindl prokázal svoji schopnost napsat solidní popovou melodickou písničku již na svém debutovém albu Barvy, které vyšlo v roce 2018. Od té doby ušel kus cesty, která ho dovedla k neobvyklé spolupráci s mezinárodně respektovaným operním tenorem Štefanem Margitou, pro kterého složil dvanáct šansonově laděných písní na album Na správné cestě, jež vyšlo loni a doprovází ho úspěšné koncertní provedení v rámci turné Intimity.


Své druhé sólové album nahrál Michal Kindl pod vedením zkušeného producenta Daniela Hádla a pojmenoval ho Loutka devátá.Píseň Loutka devátá, která dala jméno celému albu, je vyprávěná pohledem někoho, kdo se na nás dívá shora. Věřím, že tam někde každý máme vepsaný svůj osud a svoje osudové číslo. Dá se také říct, že album uzavírá jednu moji životní etapu, za kterou bych rád prostřednictvím hudby svému Osudu poděkoval,“ uvedl Kindl.


Vydání alba předznamenává letní singl Holka z města, k němuž vznikl i videoklip s Lucií Borhyovou. „Holka z města je pozitivní letní píseň o naivním klukovi, co hledá svoji vyvolenou, a všechny její manýry by vyměnil za to, aby uměla vařit. První verze tohoto textu jsem začal psát už na základce. Tenkrát jsem rád jedl a u piana snil o jedné blondýně, co není z Londýna, ale z Prahy. Až postupem času mi došlo, že bych si měl jít raději zaběhat,“ směje se Michal Kindl.


Popově laděné album Loutka devátá, které obsahuje jedenáct autorských písní Michala Kindla, vydává Marecords na CD a v digitálních formátech v pátek 10. června 2022 a je v exkluzivní distribuci vydavatelství Supraphon.


MULTILINK: https://lnk.to/MichalKindlLoutkaDevataEM


Připojené video