Tata Bojs nadělují dva nové klipy

A hlásí vyprodanou Archu

Pokud si myslíte, že vás filutové z Tata Bojs už jen tak něčím nepřekvapí, držte si klobouky, čeká vás jízda, konkrétně klipová! Kapela totiž vůbec poprvé ve své bohaté kariéře souběžně přichází hned se dvěma videoklipy. Vznikly k písním Antikvariát (http://y2u.be/eOp8ME0jvDo) a S ní (http://y2u.be/y42fGd3jTnM) z chystaného vinylového singlu Strana A. Desetipalcový vinyl, který předznamenává nové album chystané na jaro 2015, „tatáči“ pokřtí už toto úterý 16. 12. v brněnském klubu Fléda, kde bude vinyl také poprvé v prodeji a o dva dny později, tedy 18. 12. v již vyprodaném pražském Divadle Archa.

„Strana A není klasický singl ve smyslu – tady máme hitovku, kterou chceme tlačit a protože vinyl má dvě strany, je tu ještě jedno ‚béčko‘. My máme obě strany A! Ani jedné písničce nechceme dávat větší důležitost, proto jsme se rozhodli natočit klipy dva. Tohle jsme ještě nikdy neudělali. Oslovil jsem dva režiséry, pustil jim demáče a nechal je, ať si sami vyberou. Každý si nezávisle vybral jinou, takže paráda a bez hádky,“ říká Milan Cais.

Antikvariát si vybral režisér Štěpán FOK Vodrážka, který má na svém kontě mj. klipy pro Never Sol, Kláru Vytiskovou nebo Vladimira 518. Místo aby vsadil na kulisy zapadlého antikvariátu, nahlíží na píseň trochu jinou, hororovou optikou.

„Mým záměrem bylo zkoncentrovat všechna hororová klišé do jednoho krátkého ultra hororového příběhu. Antikvariátem mojí generace je videopůjčovna, proto náš příběh začíná právě tam. Já sám se hororů doopravdy bojím, pro mě šlo tedy i o určitou formu autoterapie. Což zafungovalo. Hrozně – při prvním zhlédnutí celého střihu jsem se otáčel za sebe, jestli se mě někdo nechystá rozčtvrtit,“ vysvětluje Vodrážka, jenž s Tata Bojs spolupracoval poprvé.

To režisér klipu ke skladbě S ní Jan Těšitel už s Tata Bojs v minulosti točil, konkrétně klip k recyklované verzi Pěšáků (podívejte se zde: http://y2u.be/0RZgfLS5zsI). „Bylo skvělé na tuto předchozí úspěšnou spolupráci navázat. Písnička S ní má zajímavou strukturu připomínající filmové vyprávění. Hudebně obsahuje nečekaná místa, což jsme se snažili zrcadlit i v samotném videoklipu,“ komentuje nový klip Těšitel.

Obě písně samozřejmě zazní naživo v úterý 16. 12. na brněnském křtu v klubu Fléda a 18. 12. na pražském křtu v Divadle Archa. Ta sice už hlásí vyprodáno, ale na Flédu ještě nějaké vstupenky zbývají, takže kdo nesehnal lupeny do Prahy, hurá na vlak směr Brno! Vstupenky jsou k dispozici v sítích Ticketportal a SMS Ticket nebo v Domě Pánů z Lipé a prodejně Indies.

Připojené video