VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

MÍŘÍ DO KIN

Koupit album
Katalogové číslo: 8590233069681

Už za měsíc se budou moci diváci českých a slovenských kin ponořit do vánoční atmosféry komedie režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové s názvem Vánoční příběh. Snímek, jehož premiéra se z loňského termínu přesunula kvůli pandemii covidu na letošní, tak přijde do kin 24. listopadu a představí opravdu vynikající obsazení.


Už v loňském roce byl film velmi příznivě přijat provozovateli kin, kteří se jej už měsíc před premiérou chystali nasadit do téměř 200 kin. „Ohlasy na trailer a první vizuály byly skvělé, zájem fanoušků byl obrovský, situace však byla před rokem velmi omezující. A my bychom chtěli, aby si diváci tento pohodový film opravdu užili. Letos je situace lepší, a tak doufáme, že si diváci cestu do kina za vánočním příběhem plným humoru najdou,“ vysvětlil producent snímku David Blümel.


Vánoční příběh představí celou plejádu českých herců v příbězích, které se odehrávají během jediného dne. Po letech se před kameru postavili Jiří Lábus a Oldřich Kaiser jako komediální duo, Jiřina Bohdalová si zase zahrála matku Karla Rodena. Diváky ale jistě pobaví i páry Hynek Čermák a Jana PlodkováVáclav Neužil a Anna FialováJan Nedbal se Sarou Sandevou nebo Albert Čuba a Pavla Beretová. Chybět nebudou ani Jaroslav PleslPavel KřížJitka Sedláčková či Máša Málková.


„Je to příjemné osvěžení na poli vánočních filmů. Ukazuje Vánoce takové, jaké jsou, ne takové, jaké bychom je chtěli mít. Vánoční čas je pro nás posvátný a film ho drze shazuje tím, jak odhaluje jeho realitu. Jsou v něm nejrůznější peripetie a momenty ze života, je v něm spousta spletitých vztahů a postav,“ popsal snímek představitel mladého lékaře Petra Vladimír Polívka, kterého na Štědrý den čeká také jedno velké překvapení.


Příběhy jednotlivých postav, dvojic a rodin se proplétají a kromě Prahy se diváci vydají s rodinou politika Viktora i na hory. „Osobně nejsem velkým vyznavačem Vánoc. Děti už mi odrostly, takže u nás v rodině jde jen o to, že si na Štědrý den povídáme, dáme si víno a pár drobností, ale už nenakupujeme ve velkém a obchodním centrům se vyhýbáme. V tomhle filmu je to vlastně podobně, naše postavy na ty hory taky utečou,“ svěřil se se svým vnímáním svátků herec 

Hynek Čermák.


Vánoční příběh tak bude mít svou premiéru téměř dva roky od natáčení, jež probíhalo v době pandemických restrikcí. Přesto se podařilo natočit scény, ve kterých se potká téměř celé herecké obsazení. Jako například na mši v kostele. „Z těch všech jmen v obsazení jsem byl trochu nervózní. A zrovna tahle scéna... Všechna ta esa sedí, koukají a poslouchají můj třístránkový monolog! Velmi si jich všech vážím, takže to pro mě byla opravdu výzva,“ dodal po natáčení představitel kněze Jaroslav Plesl.


Snímek, který se může pyšnit dokonce i takovým jménem v obsazení, jako je 

Pierre Richard, bude mít premiéru v českých a slovenských kinech 24. listopadu. Produkuje jej společnost Europeana Production, distributorem je společnost CinemArt.Synopse:


Vánoční příběh je komedie režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové, v níž se setkává celá plejáda hereckých hvězd. Příběh se odehrává během Štědrého dne, kdy se hrdinové potkávají s rodinnými příslušníky, ale i zcela náhodně s lidmi, kteří jim ovlivní život. Společně pak prožijí, občas i neplánovaně, neuvěřitelnou vánoční jízdu. Karla Rodena coby barvitou postavu poněkud prostořekého politika čeká den plný „pravdy“, a jeho matku Jiřinu Bohdalovou, šaramantní herečku, příjezd jejího francouzského přítele. Politikův šéf v podání Hynka Čermáka a jeho žena Jana Plodková se ocitnou v bizarní situaci, která hrozí krachem manželství. Jaroslav Plesl jako sympatický kněz potká Mášu Málkovou coby tajemnou Dianu, a mladá rozhlasová technička alias Anna Fialová jistým nedopatřením spustí lavinu nečekaných událostí, kterou napraví až setkání s mladým doktorem Vla­dimírem Polívkou. Své zajímavé příběhy si ve filmu prožijí i postavy Václava Neužila, Sáry Sandevy, Jana Nedbala, Jitky Sedláčkové, Pavla Kříže či Pavly Beretové. Ojedinělým tento film činí i role, kterou ztvárnil francouzský herec Pierre Richard, nebo to, že se poprvé po třiceti letech postavilo před kameru v komediální poloze legendární duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser.


Obsazení:


Karel Roden Jiřina Bohdalová Jiří Lábus Oldřich Kaiser Jana Plodková Hynek Čermák Jaroslav Plesl Anna Fialová Vladimír Polívka, Máša Málková Sára Sandeva Jan Nedbal Jitka Sedláčková Pavel Kříž Václav Neužil, Pavla Beretová Albert Čuba Jana Bernášková Veronika Žilková, Darija Pavlovičová, Filip Červenka, Denisa Biskupová, Lucie Kožinová Jiří Ployhar, Pierre Richard


Tvůrci:


Režie: 


Irena Pavlásková

Scénář: 


Irena Pavlásková, Rudolf Merkner, Marek Matoušek

Kamera: 


David Ployhar

Architekt: 


Jiří Sternwald

Střih: 


Emil Pawinger

Hudba: 


Jiří Chlumecký

Zvuk: 


Jiří Klenka

Kostýmy: 


Jaroslava Procházková

Masky: 


Pavla Frýdová

Producent: 


Europeana Production - David Blümel

Připojené video