RODAN

NÁRODNÍ FINÁLE EUROVIZE

Koupit album
Katalogové číslo: VS 0084-2

Pokud vás jméno RODAN dosud míjelo, je nejvyšší čas to napravit! Sotva dvacetiletý mladík na sebe poprvé výrazně upozornil před dvěma lety s rádiovým hitem Gone. Loni svůj velký talent potvrdil albovým debutem Glasses Off a nyní zažívá další zásadní milník ve své začínající kariéře, když se se singlem Introvert Party Club v konkurenci více než 170 nahrávek (!) a jako jediný muž dostal mezi pětici finalistů českého národního kola soutěže Eurovision Song Contest 2023! Skladbu, kterou představil 30. ledna v přímém přenosu iVysílání ČT a na Youtube ESC, doprovází civilní videoklip z pražských ulic, jenž je k vidění zde: https://youtu.be/ACuGZwYzp7A


„Být v národním finále Eurovize je něco, co by kluka, který sotva vyjde z domu a většinu času tráví s kytarou nebo u playstationu, nikdy nenapadlo. Eurovize je skvělá platforma k tomu, aby interpret dostal svoji hudbu do všech koutů světa, protože, i když to my v ČR tolik nevidíme, je tahle soutěž velkým fenoménem. Přesně tak to beru. Jako fantastickou šanci dostat se se svýma písničkama do světa,” vyznává se RODAN, který o hlasy tuzemských i zahraničních fanoušků zápolí od 30. 1. do 6. 2. s ženským čtyřlístkem tvořeným Maellou, Markétou Irglovou, Pam Rabbit a kapelou Vesna.

 

K samotné soutěžní skladbě, vzniklé v rámci loňského podzimního Songwriting campu CZ, pak RODAN dodává: „Introvert Party Club rozhodně považuju za jednu z nejlepších věcí, který jsem kdy udělal. To je samozřejmě způsobeno tím, že jsem ji nepsal sám. Se spoluautory Jendou Vávrou, Britem Joem Dolmanem a Dánem Jeppem Engelbrecht Appelem jsme měli ambici spojit ‚šťastný‘ zvuk se smutným a hlubokým textem. Chtěli jsme zkrátka dosáhnout kontrastu, který pro nás všechny v hudbě strašně funguje. A to se nám, myslím, povedlo.”


Nový singl, o němž stejně jako o RODANovi samotném se můžete více dozvědět v aktuálním vydání Supraphon Podcastu, na první poslech zaujme radostně nakažlivým tanečním zvukem a spojením esence ryzího písničkářství s tím nejlepším ze současné popmusic. Jeho vyznění navíc skvěle doplňuje a rozvíjí doprovodný videoklip, jenž vznikl za podpory OSA Partner. Trio Tomáš Holzknecht (režie), Ondřej Kudyn (supervize) a Jenda Vávra (scénář) se pro jeho námět volně inspirovalo instagramovým fenoménem dudewithsign a vyslalo mladého písničkáře do pražských ulic s kartónovými cedulemi s fragmenty textu písně. Neveselé pocity introverta na rozjetém mejdanu, o nichž v Introvert Party Club svým charismatickým vokálem RODAN zpívá, tak v kulisách lednové Prahy a s přispěním (ne)náhodných kolemjdoucích dostaly další rozměr.

 

„I když jsem introvert, nemám vůbec problém s tím, když si o mně někdo myslí, že jsem divnej. Lidi si to kvůli mé uzavřené povaze myslí většinou i tak, takže dělat po městě ‚blbosti‘ s cedulema bylo to nejmenší. A stejně jako celý tým jsem si to skvěle užil,“ komentuje natáčení RODAN. Jeho postup do světového finále Eurovision Song Contest 2023, které se uskuteční během 9. – 13. května v Liverpoolu, můžete svými hlasy ovlivnit i vy, a to do 6. 2. 2023 prostřednictvím oficiální aplikace ESC – Eurovision Song Contest on the App Store (apple.com) / Eurovision Song Contest – Aplikace na Google Play

 

RODAN TikTok: www.tiktok.com/@rodan.official

RODAN YouTube: www.youtube.com/c/RODANOFFICIAL

RODAN Instagram: www.instagram.com/rodanmusicofficial

RODAN Facebook: www.facebook.com/rodanmusicofficial

Připojené video