PRECEDENS

REEDICE!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6798-1

Kapela Precedens, známá svým inovativním zvukem a silným vokálem, přináší fanouškům nostalgickou vzpomínku na 80. léta s reedovaným debutovým albem „Doba ledová“. Od založení v roce 1982 prošel Precedens několika vývojovými fázemi, než se dostal k tomuto zásadnímu okamžiku. Album, které kombinuje výrazné syntetické zvuky s ohromujícím vokálem, ukázalo kapacitu skupiny přesáhnout hranice žánrů a nabídnout posluchačům nezapomenutelný hudební zážitek.


Po počátečním období temného písničkářství s Janem "Saharou" Hedlem a intelektuální ironií Lumíra Tučka se kapelník Martin Němec spojil se syntezátory a Bárou Basikovou, což znamenalo zásadní změnu směru. Z klubových vystoupení se staly masivní koncerty ve velkých sálech, přičemž atmosférická hudba byla brilantně doplněna výtvarnými prvky.


Album, které právě reedujeme z roku 1988 v klasické sestavě, přináší mnoho hitů, které se staly kultovními. Skladby jako "Černá bohyně," "Doba ledová" nebo "Dívčí válka" vyzařují nekonvenční hitovou popularitu. Hudbu a texty Martina Němce bravurně interpretuje Bára Basiková, která je stále jedním z nejvýraznějších ženských hlasů naší hudební scény. Precedens se logicky zařadil mezi kapely, které zásadně obohatily českou hudební krajinu. Reedované album je doplněno o rekonstruovaný obal s texty a stylový CD bonus.


Syntezátory a velký hlas spojeny v jedinečném debutu Doba ledová znovu na LP, CD a digitálně

Připojené video