BLUE EFFECT „33“.

REEDICE

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6797-1

Album, které znamenalo pro Radima Hladíka a jeho kapelu Blue Effect vyvrcholení art rockové fáze, vychází v reedici na vinylu i CD s bonusy. Nahrávka pojmenovaná číslovkou „33“ spatřila světlo světa v roce 1981 pod názvem M. Efekt, přestože si Hladík přál, aby na obalu byl uvedený originální anglický název skupiny. To nyní editoři vydavatelství Supraphon napravují. Vinyl a CD pokřtí 11. prosince v Lucerna Music Baru Hladíkova rodina na koncertě nazvaném Radim Hladík Tribute. V projektu se na podiu sejdou bývalí členové Blue Effectu i Matadors a o generaci až dvě mladší hráči.

 

„Přestože se Blue Effect krátce po dotočení alba 33 rozešel, jsou na nahrávce zachycené mimořádně silné chvíle. Vedle famózního kytaristy a šéfa Hladíka tu slyšíme výtečného bubeníka Vlado Čecha a jedinečného zpěváka/klávesistu Leška Semelku. Jednotícím prvkem jsou nespoutaně básnické a zpíváním vizualizovatelné verše Pavla Vrby,“ popisuje Karel Deniš z vydavatelství Supraphon a dodává, že bonusy na CD přinášejí i tři koncertní podoby tehdejšího repertoáru kapely z roku 1980.

 

Nová reedice nabízí komplet textů písní, ale také recenze a články, hodnotící album a jednu šťastně nalezenou fotografii k tomu. Nezapomenutelný je i vnější LP sáček s ilustrací Petra Síse, rámující hudbu do patřičně snové nálady.