HUDEBNÍ ANDĚLÉ ZVEŘEJNILI NOMINACE

ŠANCI MAJÍ DUSILOVÁ, LANGEROVÁ, ZRNÍ…

Téměř stohlavou Akademii populární hudby zaujala Lenka Dusilová, která vydala u Supraphonu s formací Baromantika album V hodině smrti. Je za něj nominována na album roku a zpěvačku roku. Andělé se budou předávat 16. dubna v Hudebním divadle Karlín a v přímém přenosu je nabídne ČT2.

O nominacích do Andělů rozhodovali akademici z řad novinářů, rozhlasových a televizních dramaturgů, promotérů, nezávislých hudebních odborníků či obchodníků. Sedm hlavních kategorií doplňuje devět žánrových Andělů, kteří budou mít vlastní předávací ceremoniál 7. dubna v pražském Paláci Akropolis a ze záznamu jej nabídne ČT ART.

Kromě Lenky Dusilové, která triumfovala deskou V hodině smrti, se v nominacích velmi dařilo Anetě Langerové s albem Na Radosti, které vydala před koncem loňského roku. Že se akademie dívá na tuzemskou populární hudbu z více úhlů, svědčí úspěch klubových kapel jako je kladenské ZRNÍ, které boduje s albem Následuj kojota jak v hlavních kategoriích, tak i v žánrových cenách v kategorii alternativní hudba.

Informace o podobě slavnostního ceremoniálu zatím pořadatelé Andělů nezveřejnili. Kromě sedmi hlavních kategorií v živém přenosu 16. dubna vyhlásí i Desku roku za nejprodávanější album loňska a tradiční Síň slávy. Záběr Andělů zpestřují žánrové nominace, o kterých rozhodly specializované poroty. Figuruje v nich například album Čas holin Bratří Ebenů.

Skvěle si vede i jazzová produkce vydavatelství Animal Music, kterou exkluzivně Supraphon distribuuje. V nominacích má hned tři tituly: Uncertainty Jaromíra Honzáka, Bercheros Odyssey Tomáše Lišky a Taj kapely Vertigo.

Výběr z nominovaných alb na Supraphonline:

V hodině smrti Lenky Dusilové & Baromantiky:
http://www.supraphonline.cz/…hodine-smrti

Na Radosti Anety Langerové:
http://www.supraphonline.cz/…3-na-radosti

Následuj kojota ZRNÍ:
http://www.supraphonline.cz/…leduj-kojota

Čas holin Bratří Ebenů:
http://www.supraphonline.cz/…93-cas-holin

Uncertainty Jaromíra Honzáka:
http://www.supraphonline.cz/…-uncertainty

Bercheros Odyssey Tomáše Lišky:
http://www.supraphonline.cz/…eros-odyssey

Taj kapely Vertigo:
http://www.supraphonline.cz/album/91529-taj