POLETÍME?

Koupit album
Katalogové číslo: VS 0144-2

Nejdřív Poletíme? vyzývali Můžeš mi říct. Pak možná trochu vyděsili fanoušky, když frontman a úspěšný výtvarník Rudolf Brančovský zpíval Už nechci bejt muzikant. Teď se ukazuje, že to vše spělo mimo jiné k zjištění, že Hvězdy těžký to maj. Právě tak se totiž jmenuje v pořadí třetí ochutnávka z nového řadového alba populární kapely, které ponese stejný název jako aktuální singl a osmičlenný energický ansámbl jej pokřtí na svém doposud největším samostatném koncertě 17. října ve velké Lucerně. Skladbu, jež si bere na mušku do jisté míry povrchní svět hvězd a hvězdiček, doprovází zábavný klip v režii Radima Věžníka. Podívejte se zde: https://youtu.be/T4Z_XB1-d4I

 

„Když jsem tuhle píseň psal, myslel jsem na celebrity tak nějak celkově. Na ten nafouknutý svět, který je zdánlivě plný štěstí. Na tu dřinu, co vede k vrcholu, a na ještě větší dřinu se na něm udržet. Taky na strach z toho, že lidi přestanete zajímat a bavit. Celebrity jsou vlastně takový bohové z Olympu, které jsme si stvořili. Stejně jako všechno to papírové kolem nich, co se tváří jako nehořlavé,“ říká k nové písni Brančovský. Ten si navíc v doprovodném klipu střihl hned dvojroli, když v něm není jen za muzikanta, ale také za všemi obletovaného opičáka, který tak trochu po svém proplouvá nablýskaným světem, jenž má však i svou odvrácenou, občas až nepěkně zamazanou tvář.

 

Stejně jako v případě loňské první vlaštovky z připravovaného alba, tedy klipu Můžeš mi říct s excelentními Marií Ludvíkovou, Milanem Šteindlerem a Davidem Vávrou, Poletíme? svěřili režii aktuálního videoklipu Radimu Věžníkovi (mj. Slza, Mirai, Xindl X, Lucie nebo The.Switch). „Předchozí klip byl vlastně jakýmsi seznámením. Pro Hvězdy těžký to maj bylo jasné, že musíme přitvrdit a že si můžeme a nemusíme společně dovolit více. A protože nám to dohromady s Radimem jde, plánujeme i klip třetí,“ komentuje spolupráci Brančovský.

 

Novinka zároveň leccos napovídá i o charakteru nového alba jako takového, jehož vydání je naplánováno na 7. června. Typická, často velmi originální poetika Poletíme? je samozřejmě stále patrná a jasně rozpoznatelná na první dobrou. Co se však lehce mění, je celkový zvuk kapely. Přibývá energičnosti, dynamičnosti a v určitém smyslu i jisté rockovosti. Jinými slovy – dosud vydané singly naznačují, že se parta okolo Brančovského těší výborné formě. Stále si ale drží i svou charakteristickou divokost, která je značně nakažlivá zejména na koncertech, což mimo jiné skvěle zachycuje i loňský živák z brněnského klubu Fléda Best of do gramofonu, jímž Poletíme? oslavili 15 let na scéně.

 

Nechcete-li přijít o žádné aktuality (nejen) k novému albu Hvězdy těžký to maj, sledujte Facebook a Instagram kapely. Pokud byste některé z nových skladeb rádi ochutnali také naživo, koncertní diář Poletíme? skýtá celou řadu příležitostí, přičemž jedním z pomyslných vrcholů celého roku bude dosud největší samostatný koncert v historii kapely, který proběhne 17. října ve velké Lucerně.

 


Připojené video